Polacy wygrali sparing z zespołem HK Spisska Nova Ves

Reprezentacja Polski przebywająca aktualnie na Słowacji pokonała 6:2 zespół HK Spisska Nova Ves, spadkowicza ze słowackiej Extraligi. Było to pierwsze z kilku spotkań, które zagrają Polacy podczas pobytu za południową granicą

Michał Gałęzewski

Aż cztery gole dla "biało-czerwonych" strzelili hokeiści wicemistrza Polski Comarch Cracovii Kraków. Dwukrotnie do bramki słowackiego zespołu trafił Leszek Laszkiewicz, a po jednym trafieniu dołożyli obrońcy Patryk Noworyta i Jarosław Kłys. Listę strzelców uzupełnił Tomasz Malasiński, który tak jak Laszkiewicz, dwa razy znalazł drogę do bramki HK Spisska Nova Ves.

Decyzją trenera Wiktora Pysza obaj bramkarze, którzy pojechali na Słowację rozegrali po półtorej tercji. W pierwszej połowie polskiej bramki strzegł Krzysztof Zborowski, a następnie zmienił go Przemysław Odrobny. Trzeci bramkarz, Kamil Kosowski, podobnie jak i obrońca Maciej Sulka, nie pojechali na Słowację, gdyż trener Pysz zdecydował się zabrać na turniej w Zvoleniu 24 zawodników.

HK Spisska Nova Ves - Polska 2:6 (1:2, 0:2, 1:2)

Gole dla Polski: Laszkiewicz 2, Malasiński 2, Kłys, Noworyta.

Skład Polski: Zborowski (od 30. Odrobny) - Csorich, Kotlorz, Kłys, Wajda, Noworyta, Dąbkowski, Skrzypkowski, Rompkowski, Dronia - Laszkiewicz, Pasiut, Łopuski, Rzeszutko, Wróbel, Kolusz, Malasiński, Kozłowski T., Połącarz P., Dziubiński, Drzewiecki, Danieluk, Urbanowicz.

Już w czwartek (5.08) Polacy zagrają pierwszy mecz na turnieju w Zvoleniu. O 18:00 rywalem Polaków będzie miejscowy HkM Zvolen.