PP: Sosnowiczanie idą za ciosem! - relacja z meczu Zagłębie Sosnowiec - KH Sanok

Zawodnicy Zagłębia Sosnowiec mieli nie przystępować do Pucharu Polski. Po drugim meczu mogą nie żałować podjętej ostatecznie decyzji. Po rozgromieniu Sokołów Toruń zmierzyli się oni z KH Sanok, rywalem o wiele bardziej wymagającym. Jednak z tym przeciwnikiem również sobie poradzili, w dodatku w bardzo dobrym stylu.

Olga Krzysztofik

Już 1,5 minuty po rozpoczęciu mógł paść gol dla Zagłębia, ale dobrymi interwencjami popisał się Michał Plaskiewicz. Początkowo to gospodarze mieli inicjatywę, ale podczas ich gry w osłabieniu sanoczanie mogli wiele razy otworzyć wynik. W trakcie minutowego nieprzerwanego natarcia Tomasz Dzwonek prawie dziesięć razy bronił strzały przyjezdnych. Natomiast w ciągu trzech minut gospodarze nie wykorzystali trzech wyśmienitych szans na zdobycie premierowego gola. Ich rywale również byli nieskuteczni, w 14 minucie przestrzelił Krzysztof Zapała. Na 1,5 minuty przed końcem tercji prostego błędu sanockiej obrony nie wykorzystał duet Luka-Bacul. Ta odsłona spotkania to liczne ataki zarówno jednej, jak i drugiej drużyny. Niektóre strzały były celne, inne nie, ale z dobrej strony pokazali się bramkarze obu ekip.

W 23 minucie nie zanosiło się na bramkę, ale bardzo dobrze akcję wykończył Piotr Sarnik (1:0). Niecałe 60 sekund później jeszcze bardziej niepozorną akcję po błędzie sosnowieckiej obrony wykorzystał Martin Vozdecki (1:1). Od 26 minuty przez 33 sekundy Zagłębie grało w podwójnej przewadze, czego nie potrafiło wykorzystać. Kolejną taką sytuację już powinno, trwała ona bowiem prawie 1,5 minuty! Jednak obrona rywali, a przede wszystkim własne przekombinowane ataki uniemożliwiły im to. Od tego momentu ich gra wyglądała coraz gorzej, natomiast przyjezdni przez zdecydowanie większą część czasu kontrolowali grę. W 37 minucie atakowali Zagłębiacy, ale robili to bardzo nieporadnie.

Trzecią tercję sosnowiczanie rozpoczęli o wiele lepiej niż zakończyli poprzednią. Już w pierwszych sekundach strzelał Vladimir Luka, ale bramkę zdobył dopiero za drugim podejściem (2:1). W 43 minucie rajdem przez całą taflę popisał się Vozdecki, ale strzelił prosto w Dzwonka. Jednak już kilkadziesiąt sekund później wyszedł z szybką kontrą i nie pozostawił swojemu rywalowi żadnych złudzeń (2:2). Dariusz Gruszka źle wykończył atak, co wykorzystali Zagłębiacy i przeszli do kontry, którą wykończył Radim Antonović (3:2). W 48 minucie nastąpił przełom, bardzo dobrą akcję gospodarze wykończyli wyśmienitą bramką (4:2)! Dwie minuty później sanoczanie włączyli się do gry, która stała się bardziej wyrównana, a z czasem inicjatywę przejęli właśnie przyjezdni. Dopięli oni swego dopiero w 57 minucie, sosnowiecki bramkarz skapitulował po strzale Gruszki (4:3).

Spotkanie zakończyło się kontuzją mięśnia uda Antonovicia, niestety, nie wiadomo jeszcze jak poważną. Mimo to cała drużyna Zagłębia cieszyła się z pokonania po raz pierwszy w tym sezonie KH Sanok. Z tą ekipą przegrała bowiem dwa razy podczas sparingów, ale wygrała w meczu o stawkę.

KH Zagłębie Sosnowiec - Ciarko KH Sanok 4:3 (0:0, 1:1, 3:2)
1:0 Piotr Sarnik 23' (5/5)
1:1 Martin Vozdecki 24' (5/5)
2:1 Vladimir Luka, Robin Bacul, Łukasz Podsiadło 41' (5/5)
2:2 Martin Vozdecki, Dmitri Suur 44' (5/5)
3:2 Radim Antonović, Robin Bacul, Vladimir Luka 46' (5/5)
4:2 Vladimir Luka, Kamil Duszak, Jarosław Kuc 48' (5/4)
4:3 Dariusz Gruszka, Krystian Dziubiński, Dmitri Suur 57' (5/4)

Zagłębie: Dzwonek (Nowak - nie grał) - Podsiadło, Marcińczak, Luka (2), Antonović, Bacul - Kuc (2), Duszak (4), Dołęga (2), T. Kozłowski, M. Kozłowski - Twardy, Jaskólski, Jaros (2), Voźnik, Kisiel oraz Gorczyca, Sarnik

KH Sanok: Plaskiewicz (Rączka - nie grał) - Kubat (2), Maciejko (2), Radwański (2), Vozdecki - Suur (2), Rapała (2), Gruszka, Dziubiński, Drzewiecki (2) - Koseda (2), Owczarek (2), Poziomkowski, Milan, Biały oraz Solon, Wilusz, Połącarz, Hućko

Kary: Zagłębie - 12 min; KH Sanok - 18 min

Sędziowali: Zbigniew Wolas (sędzia główny) oraz Mateusz Bucki, Mariusz Pilarski (sędziowie liniowi)