Zabójcza trzecia tercja Naprzodu - relacja z meczu MMKS Podhale Nowy Targ - Akuna Naprzód Janów

Kibice zgromadzeni na hali w Nowym Targu obejrzeli grad bramek. MMKS Podhale pokonało w meczu 4. kolejki PLH Akunę Naprzód Janów 4:7. O zwycięstwie katowiczan zadecydowała ostatnia tercja, wygrana przez nich aż 5:1.

Michał Gałęzewski

Spotkanie rozpoczęło się dobrze dla zawodników z Nowego Targu. Już w drugiej minucie po solowej akcji, korzystając z gry w przewadze pierwszą bramkę zdobył hokeista MMKS-u Podhale, Mateusz Michalski. W kolejnych minutach atakować prowadzili między innymi Marek Sowiński, czy Marek Pohl, aż w końcu bramkę na 1:1 zdobył Artur Ślusarczyk. Do końca pierwszej tercji atakowali zawodnicy gości, jednak nie zdołali pokonać Rajskiego.

Druga część gry mogła się źle rozpocząć dla Szarotek, gdyż w 23 minucie Bartłomiej Gaj usiadł na ławkę kar. Co prawda zawodnicy Naprzodu starali się wykorzystać grę pięciu na czterech, lecz urwał się Marcin Kolusz, który po podaniu Jarosława Różańskiego wyjechał z kontrą i zdobył drugą bramkę dla swojego zespołu. Obie drużyny starały się odmienić losy spotkania, jednak udało się to nowotarżanom. Bramkę na 3:1 zdobył Damian Kapica i sytuacja gości zrobiła się nie do pozazdroszczenia.

Tomasz Rajski nie był jednak niepokonany w drugiej tercji. W 38 minucie po raz drugi pokonał go Ślusarczyk i w ostatniej części gry wszystko było możliwe. W końcu jednak zawodnicy Akuny Naprzodu zaczęli przeważać na lodzie w Nowym Targu. W ciągu pierwszych dziesięciu minut trzeciej tercji, Patryk Kogut, Marian Kacir, Michał Gryc i Jozef Mihalik zdobyli cztery bramki dla swojego klubu i przy wyniku 6:3 było jasne, że tylko cud może uchronić MMKS Podhale od porażki. Cudu nie było. Co prawda bramkę zdobył jeszcze Kolusz, lecz ostatnie celne trafienie oddał Patryk Kogut i mecz zakończył się zwycięstwem Akuny Naprzodu 7:4.

MMKS Podhale Nowy Targ - Akuna Naprzód Janów 4:7 (1:1, 2:1, 1:5)
1:0 - Mateusz Michalski (Maciej Sulka, Bartłomiej Neupauer) 2' 5/4
1:1 - Artur Ślusarczyk (Łukasz Kulik, Michał Działo) 17' 5/4
2:1 - Marcin Kolusz (Kamil Kapica, Jarosław Różański) 24' 4/5
3:1 - Damian Kapica (Łukasz Szumal, Marcin Kolusz) 32'
3:2 - Artur Ślusarczyk (Martin Petrina) 37'
3:3 - Patryk Kogut (Tomasz Jóźwik, Mariusz Jastrzębski) 42'
3:4 - Marian Kacir (Marek Pohl, Josef Mihalik) 43'