Unia bez honorowego gola - relacja z meczu Nesta Toruń - UKH Unia Oświęcim CLJ

W niedzielny wieczór ekipa Unii Oświęcim przyjechała do Grodu Kopernika, by spróbować swoich sił w starciu z liderem. Jednakże w tym sezonie w I lidze nie ma mocnych na Nestę Toruń. Gospodarze zdecydowanie wygrali 12:0.

Paulina Szulc

Oświęcimianie starali się nawiązać walkę z faworytem, jednakże tak jak i w sobotnim meczu z Janowem, hokeiści Nesty nie pozwolili rywalom strzelić nawet honorowej bramki. Gra nie była zbyt agresywna, ale mimo to w trakcie spotkania ucierpiała dwójka zawodników.

Do tej pory unici wygrywali większość swoich spotkań i strzelali średnio cztery gole w meczu. Niestety w starciu z liderem odnieśli sromotną klęskę. Hokeiści Nesty dyktowali warunki przez cały czas. W ekipieUnii walkę próbowało nawiązać raptem kilku zawodników.

Najbardziej wyróżniającym się był Damian Piotrowicz, który już od pierwszych minut tercji próbował swoich sił w starciu z Tomaszem Witkowskim. Jednakże nieprecyzyjny strzał umożliwił toruńskiemu golkiperowi skuteczną interwencję.

Gospodarze nie pozwolili rywalom na zbyt wiele takich okazji. Od samego początku po kolei ostrzeliwali bramkę Przemysława Kurzaka. Ten skapitulował w końcu w dziesiątej minucie, kiedy to krążek wystrzelony przez Michała Kalinowskiego przeleciał mu między parkanami. Niedługo później sztukę tę powtórzył Tomasz Chyliński.

Goście próbowali jeszcze odrobić straty. Starali się wykorzystać grę w przewadze, kiedy na ławkę kar zjechał Adrian Pietras. Oświęcimianom nie udało się wbić krążka w siatkę. Za to niedługo później Kamilowi Kalinowskiemu udaje się zdobyć trzecią bramkę dla Nesty.
Druga tercja rozpoczęła się od mocnego uderzenia torunian. Chyliński i Mateusz Wiśniewski zawiązali akcję, która ostatecznie nie przyniosła żadnego efektu. Po kilku próbach ostatecznie Chylińskiemu udaje się pokonać Kurzaka. Kibice nie musieli długo czekać na kolejne celne trafienie torunian. Piąty gol na konto Nesty trafił za sprawą Michała Porębskiego.
Po szóstej bramce strzelonej przez Kamila Kalinowskiego, oświęcimscy włodarze zdecydowali się na zmianę bramkarza i na lód wyjechał Marek Kachniarz. Jednakże pozostał on niepokonany tylko przez minutę. Edgars Adamovics przejął krążek i ze stoickim spokojem oddał celny strzał.

Napastnik Unii, Damian Piotrowicz usiłował kilkakrotnie w pojedynkę zawiązać akcję, ale bez pomocy kolegów jego próby zostały szybko udaremnione. Sam również sprawdzał się jako obrońca, kiedy to uniemożliwił oddanie strzału na bramkę oświęcimian Adamovicsowi.
Już w trzeciej tercji inny unita Dawid Zając poważnie zagroził toruńskiej bramce, ale Witkowski wyszedł cało z opresji. Gospodarze nie pozostawili rywalom złudzeń i szybko przeszli do ofensywy powiększając wynik za sprawą celnego strzału Adamovicsa. Kolejną skuteczną akcją zakończoną golem popisał się Piotr Winiarski.

Pod koniec spotkania torunianie trochę spuścili z tonu. Pozwolili gościom na kilka ataków. Marcinowi Laszczakowi i Łukaszowi Pązikowi udało się zawiązać niebezpieczną akcję. Szans na strzelenie honorowej bramki szukali również Paweł Fiedor, Piotrowicz oraz Tomasz Kwadrans. Ostatecznie gospodarze nie dali się ograć i na zakończenie torunianie zdobyli jeszcze dwie bramki. Strzelali Minge oraz Kamil Kalinowski, który w tym meczu zdobył hattricka.

Mecz nie zakończył się jednak dla wszystkich szczęśliwie. Dwójka zawodników odniosła kontuzje. Gabryś doznał urazu lewego barku, zaś Arkadiusz Marmurowicz skręcił lewe kolano.

Nesta Toruń - UKH Unia Oświęcim CLJ 12:0 (3:0, 5:0, 4:0)

Strzały: 55:22.

Nesta Toruń: Tomasz Witkowski - Piotr Huzarski, Edgars Adamovics, Przemysław Bomastek, Mariusz Kuchnicki, Arkadiusz Marmurowicz - Miłosz Lidtke, Michał Porębski, Mateusz Wiśniewski, Tomasz Chyliński, Daniel Minge - Adrian Pietras, Łukasz Chrzanowski, Michał Wieczorek, Kamil Kalinowski, Michał Kalinowski - Piotr Winiarski.

UKH Unia Oświęcim CLJ: Przemysław Kurzak (od 26' Marek Kachniarz) - Adam Żogala, Łukasz Wolny, Paweł Fiedor, Tomasz Jurczak, Tomasz Kwadrans - Przemysław Trębacz, Dawid Zając, Konrad Walichrad, Łukasz Pązik, Marcin Laszczak - Damian Piotrowicz, Bartosz Gabryś, Wojciech Żak, Paweł Koza, Dariusz Kawalec - Sławomir Krokosz.

Kary: Nesta Toruń - 4 minut, KKS Naprzód Janów - 18 minut.

Sędziowali: Włodzimierz Marczuk (sędzia główny) oraz Wojciech Moszczyński - Sławomir Szachniewicz (liniowi).