Poloniści ulegli Neście - relacja z meczu Bisset Polonia Bytom - Nesta Toruń

Nesta Toruń wyszła zwycięsko z kolejnego pojedynku. Polonistom nie udało się zatrzymać torunian i zrewanżować się za porażkę z poprzedniej rundy. Ulegli liderowi 1:4, choć porażka mogła być dużo wyższa.

Paulina Szulc

Całe spotkanie przebiegało zdecydowanie pod dyktando przyjezdnych. Ci jednak nie zawsze potrafili wykorzystać błędy przeciwników i doprowadzić wszystkie swoje ofensywy do podwyższenia rezultatu. Za długie rozgrywanie niektórych akcji i zbyt wiele kalkulacji przełożyło się na niewielką różnicę w wyniku.

Pierwsza tercja nie przyniosła żadnego rozstrzygnięcia i zakończyła się bezbramkowym remisem. Poloniści skutecznie się bronili, ale również sami nie zdołali pokonać Tomasza Witkowskiego i otworzyć wyniku. To uczynili torunianie kilka minut po rozpoczęciu drugiej tercji. Akcja pierwszej formacji Nesty zakończyła się umieszczeniem krążka w siatce. Pierwszego gola w meczu zdobył Przemysław Bomastek w czasie gry w przewadze.

Gospodarze nie chcieli pozostać dłużni i kiedy nadarzyła się okazja do gry w podwójnej przewadze ruszyli do kontrofensywy. Przy asyście Błażeja Salamona oraz Bartłomieja Stępnia, Danielowi Kukulskiemu udaje się wyjść zwycięsko z pojedynku z toruńskim golkiperem. Bytomianie doprowadzili do wyrównania wyniku, jednakże później okazało się, że była to ich jedyna bramka tego wieczoru.

W tej tercji jeszcze Daniel Minge zmierzył się sam na sam z Bartłomiejem Szopą i wpisał się jako strzelec drugiego gola na konto Nesty. W trzeciej tercji taką okazję wykorzystał również Paweł Połącarz. Ten nowy napastnik w toruńskich barwach pokazał się ostatnio trenerom Nesty z dobrej strony. To jego drugi gol w ciągu dwóch meczy. Wynik ostatecznie zamknął Arkadiusz Marmurowicz.

Polonię i Nestę już w środę czekają kolejne mecze wyjazdowe. Bytomianie udadzą się do Opola, by tam zmierzyć się z miejscowym Orlikiem, z kolei Nesta stanie do boju z Sielcem Sosnowiec.

Bisset Polonia Bytom - Nesta Toruń 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)
0:1 - Przemysław Bomastek (Arkadiusz Marmurowicz, Mariusz Kuchnicki) 24' 5/4
1:1 - Daniel Kukulski (Błażej Salamon, Bartłomiej Stępień) 28' 5/3
1:2 - Daniel Minge 35'
1:3 - Paweł Połącarz (Miłosz Lidtke, Daniel Minge) 44'
1:4 - Arkadiusz Marmurowicz 50'

Bisset Polonia Bytom: Szopa - Stępień, Kogut, Salamon, Kukulski, Solon - Zyga, Cyganik, Mandla, Puzio, Kłaczyński - Szczepaniec, Piegdon, Hućko, Bajon, Mazur.

Nesta Toruń: Witkowski - Adamovics, Bluks, Bomastek, Kuchnicki, Marmurowicz - Lidke, Porębski, Minge, Chyliński, Wieczorek - Chrzanowski, Pietras, Wiśniewski, Winiarski, Połącarz.

Sędziowali: Zarodkiewicz (sędzia główny) oraz Dutkiewicz - Witek (liniowi).