Unia o krok od półfinału - relacja z meczu MMKS Podhale Nowy Targ - Aksam Unia Oświęcim

Po zwycięstwie w Oświęcimiu, Podhale Nowy Targ przegrało drugi mecz z Aksamem Unią u siebie i to zawodnicy z Oświęcimia są bliżej półfinału Mistrzostw Polski. O zwycięstwie zespołu gości zadecydowała druga tercja, wygrana przez nich dwoma bramkami.

Już w drugiej minucie spotkania swoją szansę na pokonanie Przemysława Witka miał Milan Baranyk, jednak górą był oświęcimski bramkarz. Chwilę później to Tomasz Rajski uchronił swój zespół. Kolejne akcje były przerywane przez sędziów, którzy często zauważali spalone, lub uwolnienia. W 17 minucie spotkania doszło do przepychanki pomiędzy Baranykiem, a Pawłem Dronią, ale zabrakło najważniejszego - bramek.

Te kibice zobaczyli wreszcie w drugiej tercji. W 23 minucie ładną akcję mimo gry w osłabieniu przeprowadzili zawodnicy z Nowego Targu, a bramkę dla "Szarotek" zdobył Kamil Kapica, który mocnym uderzeniem pokonał Witka. Kolejna bramka padła również przy grze w przewadze Unii, tym razem jednak hokeiści z Oświęcimia nie dali się pokonać, a sami stworzyli skuteczną, ofensywną akcję, którą wykończył Miroslav Zatko.

Jako że mecze play-offów nie mogą skończyć się wynikiem remisowym stało się jasne, że o wszystkim zadecyduje trzecia tercja i tak właśnie było. Ku niezadowoleniu miejscowej publiczności, w 45. minucie goście przeprowadzili zespołowy atak, który wykończył najbardziej doświadczony polski hokeista, urodzony w 1967 roku Waldemar Klisiak. Gospodarzom nic nie pozostało i zdecydowali się zdjąć bramkarza. Przyniosło to jednak odwrotny skutek i po trafieniu Lukasa Rihy do pustej bramki, MMKS Podhale przegrał na własnym lodzie z Aksamem Unią 1:3.

MMKS Podhale Nowy Targ - Aksam Unia Oświęcim 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

1:0 - Kamil Kapica (Marcin Kolusz, Frantisek Barklik) 23' 4/5

1:1 - Miroslav Zatko (Lukas Riha) 29' 5/4

1:2 - Waldemar Klisiak (Robert Krajci, Paweł Dronia) 46'

1:3 - Lukas Riha (Miroslav Zatko) 60' 5/6

SKłady:

MMKS Podhale: Rajski (Niesłuchowski) - K.Kapica, Łabuz, Baranyk, K.Bryniczka, Różański - W.Bryniczka, Dutka, Kmiecik, Neupauer, D.Kapica - Sulka, Gaj, Michalski, Kolusz, Barklik - Cecuła, Tylka, Bomba, Szumal, Jastrzębski.

Aksam Unia: Witek (Zborowski) - Dronia, Zatko, Riha, Tabacek, Krajci - Gabryś, Cinalski, Jaros, Jakubik, Wojtarowicz - Flasar, Piekarski, Walusiak, Modrzejewski, Klisiak - Połącarz, Kowalówka, Piotrowicz, Bibrzycki, Sękowski.

Kary: MMKS Podhale - 10 min, Aksam Unia - 8 min.