O niespodziance nie było mowy - relacja z meczu Ciarko KH Sanok - Zagłębie Sosnowiec

Ciarko KH Sanok bezproblemowo pokonał Zagłębie Sosnowiec w pierwszym meczu obu zespołów w rywalizacji o miejsca 5-8. Sanoczanie konsekwentnie budowali przewagę, dwukrotnie strzelając bramki w osłabieniu.

Michał Gałęzewski

W sanockiej drużynie nie zagrali kontuzjowani Tomasz Malasiński i Michał Radwański, a także ukarany Krzysztof Dziubiński. Na pierwszą bramkę kibice czekali do 11 minuty, kiedy to bramkę na 1:0 zdobył Marcin Biały. Jeszcze w pierwszej tercji bramkę dla sanoczan zdobył także Martin Ivicic i podopieczni Milana Jancuski mieli w miarę komfortową sytuację.

Gdy w drugiej tercji kolejne trzy bramki broniącemu w bramce Zagłębia Tomaszowi Dzwonkowi zdobyli sanoczanie, było jasne że niespodzianki w Sanoku nie będzie. - Nasza wyższość nad Zagłębiem była wyraźna, mimo, że zagraliśmy dziś osłabieni brakiem trzech podstawowych zawodników. Cieszę się, że bez kompleksów i dość poprawnie zagrała nasz młodzież, jednak przed nimi jeszcze dużo ciężkiej pracy - mówił po spotkaniu Jancuska w rozmowie z Nowinami.

Trzecia część meczu, to dwie kolejne bramki sanoczan. Po strzałach Marka Strzyżowskiego i Martina Vozdeckiego było już 7:0. Pod koniec spotkania honorową bramkę zdobył Jarosław Dołęga, pozbawiając Markowi Rączce shoot-outa. - Mecz z Zagłębiem wcale nie był taki łatwy, chociaż - jak wieści donosiły - nasz rywal przez ostatni tydzień niewiele trenował. Poradziliśmy sobie jednak i jestem przekonany, że to samo zrobimy w dwóch kolejnych meczach. Od pewnego czasu dobrze mi się gra, zdarza się nawet, że zdobywam bramki. To potwierdzenie dobrego samopoczucia - powiedział Nowinom Dmitri Suur.

Ciarko KH Sanok - Zagłębie Sosnowiec 7:1 (2:0, 3:0, 2:1)
1:0 - Marcin Biały (Mateusz Wilusz) 11' 4/5
2:0 - Martin Ivicic (Martin Vozdecky) 17'
3:0 - Maciej Mermer (Wojciech Milan) 25'
4:0 - Bogusław Rąpała (Roman Gurican, Maciej Mermer) 28' 4/5
5:0 - Dmitri Suur (Bogusław Rąpała, Piotr Poziomkowski) 40' 5/3
6:0 - Marek Strzyżowski (Roman Gurican, Martin Vozdecky) 50'
7:0 - Martin Vozdecky (Krzysztof Zapała) 52'
7:1 - Jarosław Dołęga (Rafał Cychowski, Rafał Twardy) 59'

Ciarko KH: Rączka - Ivicic, Kubat; Suur, Rąpała; Guriczan, Owczarek - Gruszka, Zapała, Vozdecky; Poziomkowski, Biały, Wilusz; Strzyżowski, Milan, Mermer oraz Koseda, Maciejko, Hućko, Słowakiewicz.

Zagłębie: Dzwonek - Cychowski, Kulik; Duszak, Kuc; Jaskólski, Banaszczak; Kołodziej, Krupiński - Twardy, Voznik, Dołęga; M. Kozłowski, T. Kozłowski, Podsiadło; Jarnutowski, Zachariasz, Bernat; Baca, Białek, Stehlik.

Sędziowali: Zbigniew Wolas (Oświęcim) oraz Jacek Bernacki i Artur Hyliński.

Kary: Ciarko KH - 8 min, Zagłębie - 14 min.