MŚ w hokeju: Wielka Brytania znów wygrywa dzięki pierwszej tercji

Brytyjczycy po 4 golach strzelonych w pierwszych 20 minutach meczu odnieśli kolejne zwycięstwo na mistrzostwach świata w hokeju na lodzie Pierwszej Dywizji. "Wyspiarze" tym razem odprawili Litwę 5:2 (4:0, 1:1, 0:1).

Grzegorz Zaleski

Hokeiści z Wysp Brytyjskich podobnie jak we wcześniejszym meczu zapewnili sobie zwycięstwo nad Litwą już w pierwszej tercji. Od pierwszych minut natarli na rywali i oddali w sumie ponad dwa razy więcej strzałów od rywali.

Pierwsza bramka w meczu padła już po 151 sekundach gry, kiedy Matthew Myers uwolnił się spod opieki litewskich graczy i podanie Davida Phillipsa zamienił na bramkę. Później Brytyjczycy jeszcze trzy razy pokonywali bramkarza litewskiego wychodząc już w pierwszej tercji na wyraźne prowadzenie.

W kolejnych odsłonach meczu gra była bardziej wyrównana, Litwinom nie udało się jednak odrobić straty z pierwszych 20 minut. W najbliższym swoim meczu nasi północno-wschodni sąsiedzi zagrają z Estonią i ten mecz zadecyduje o spadku z Pierwszej Dywizji.

Natomiast jeśli chodzi o Wielką Brytanię to ta z kolei w sobotę, w ostatnim swoim meczu, zagra z Polską. Obserwując ostatnie mecze Brytyjczyków nie sposób oprzeć się wrażeniu, że nie są oni zbyt dobrze przygotowani fizycznie i starają się losy meczu rozstrzygnąć jak najszybciej, co powinno być wskazówką dla podopiecznych trenera Wiktora Pysza.

Wielka Brytania - Litwa 5:2 (4:0, 1:1, 0:1)

5:2 - Darius Pliskauskas (Povilas Verenis, Dalius Vaiciukevicius) 51`

Wielka Brytania: Murphy (Craze) - Richardson (4), D.Phillips (2), Hewitt, Dowd (4), Tait (4) - Weaver, Meyers (2), Lachowicz, Clarke, Owen - Neilson, O'Connor, Longstaff, Hill, Myers - Shields, Hutchins (2), J.Phillips, Thomas.

Litwa: Armalis (Dauksevicius) - Kieras (6), Katulis (6), Rulevicius, Bauba, Rimkus - Nauseda (2), Aliukonis (2), Pliskauskas, Vaiciukevicius, Lelenas - Vezelis (2), Alisauskas (2), Verenis, Zidkovas, Bosas - Krisciunas, Korneiciuk, Bogdziul (2), Rimkus.

Kary: Wielka Brytania - 18 min., Litwa - 22 min.

Sędziowali: Richard Schuetz (Niemcy) oraz Oleksandr Govorun (Ukraina), Massi Puolakka (Finlandia)