MŚ w hokeju: Przebudzenie Białorusinów

W grupie, z której wyłonieni zostaną spadkowicze przekonujące zwycięstwo odniosła ekipa z Białorusi. W pierwszych dwóch tercjach dosłownie zmietli Austrię z lodu. W trzeciej Austriacy podjęli walkę, ale na wyrównanie meczu było już zdecydowanie za późno.

W tym artykule dowiesz się o:

Białorusini przebudzili się na mistrzostwach nieco za późno. We wcześniejszych trzech meczach zdobyli zaledwie trzy gole odnotowując trzy porażki. Trzeba jednak dostrzec, że większość zawodników trenera Eduarda Zankovetsa to debiutanci na mistrzostwach, którzy musieli zapłacić frycowe.

Zajęcie miejsca w grupie spadkowej wstrząsnęło zespołem. Białorusini od początku wzięli się ostro do roboty i rozstrzygnęli spotkanie po dwóch tercjach. Austriacy obudzili się dopiero w trzeciej tercji zdobywając dwie bramki, ale tracąc także dwie. Jeżeli nadal będą się tak prezentować, to w przyszłym roku będzie ich można zobaczyć w 1 Dywizji.

7:2 - Michael Schiechl (Thomas Hundertpfund) 54’

Białoruś: Mezin (Szabanow) - Kostyuchyonok, Korobov, Ugarov Meleshko - Ryadinski, Gotovets, Mikhalyov, Stas, Demiagin - Stasenko, Goroshko, Kulakov, Kostitsyn, Kovyrshin, - Kolosov, Demkov, Stepanov, Kitarov, Pavlovich.

Austria: Penker (od 20:00 Weinhandl) - Unterluggauer Werenka, Trattnig; Koch, Setzinger - Reichel, Schumnig, T.Raffl, Welser - Lakos, R.Lukas, Rotter, Latusa, P.Lukas - Altmann, Schiechl, Harand, Peinter, Hunderpfund.

Kary: Białoruś - 12, Austria - 18.

Strzały: Białoruś - 30, Austria - 21.

Sędziowali: Vyacheslav Bulanov (Rosja), Antonin Jerabek (Czechy) - Milan Novak (Słowacja), Sirko Schulz (Niemcy).

Widzów: 4483.