MŚ w hokeju: Amerykanie pokonali Francuzów

Reprezentanci Stanów Zjednoczonych pokonali Francję 3:2. O zwycięstwie drużyny zza oceanu zadecydowała druga tercja, kiedy to podopieczni Scotta Gordona dwukrotnie umieścili krążek w bramce. Trójkolorowi odpowiedzieli trafieniem w ostatniej odsłonie meczu, ale doprowadzić do wyrównania nie zdołali.

W tym artykule dowiesz się o:

Hokeiści Davida Hendersona dobrze rozpoczęli spotkanie z USA. W szóstej minucie Trójkolorowi niespodziewanie objęli prowadzenie po trafieniu Sacha Treille. Francuzi całkiem długo utrzymywali korzystny dla siebie rezultat. Dopiero w siedemnastej minucie wyrównał Derek Stepan.

Losy spotkania rozstrzygnęły się jednak w drugiej tercji. Wówczas to dominowali Amerykanie, którzy dobrze spisywali się w obronie, nie pozwalając na zbyt wiele przeciwnikom. Sami natomiast dwukrotnie wpakowali krążek do bramki. Najpierw uczynił to już dwie minuty po wznowieniu Mark Stuart a 240 sekund później podwyższył Chris Kreider. Francja zdołała odpowiedzieć tylko honorowym trafieniem w ostatniej partii autorstwa Laurenta Meuniera.

Amerykanie po dwóch latach są blisko awansu do ćwierćfinału mistrzostw świata. Obecnie gracze Scotta Gordona zajmują trzecie miejsce w tabeli z dorobkiem siedmiu punktów. Tyle samo oczek ma też Szwecja, która rozegrała jednak o mecz mniej. Francja natomiast całkowicie straciła szansę na kolejną rundę.

USA - Francja 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)

0:1 - Sacha Treille 6' 5/5

1:1 - Derek Stepan (Blake Wheeler) 17' 4/4

2:1 - Mark Stuart (Chris Porter, Paul Gaustad) 22' 5/5

3:1 - Chris Kreider (Andy Miele) 26' 5/4

3:2 - Laurent Meunier (Kevin Hecquefeuille) 56' 5/4

USA: Smith, Wheeler - McDonagh, Fowler, Kreider, Palmieri, Shannon - Stuart, Komisarek, Skille, Stastny, Stapleton - Wilson, Brown, Miele, Porter, Gaustad.

Trener: Scott Gordon

Francja: Huet (Lhenry) - Auvitu, Besch, Meunier, Bellemare, Treille - Bachet, Hecquefuille, Fleury, S. da Costa, T. da Costa - Janil, Roussel, Romand, Henderson, Gras - Trabichet, Lardif, Lamperier, Arrossamena, Raux.