MŚ w hokeju: Słowacy przegrali czwarty raz z rzędu

Finlandia pokonała w Bratysławie Słowację 2:1 (0:1, 0:0, 2:0) w meczu grupy F mistrzostw świata w hokeju na lodzie. O zwycięstwie popularnych "Suomi" przesądził Tuomo Ruutu, który dwukrotnie pokonał Jaroslava Halaka.

Radosław Kozłowski

Po dwóch tercjach Słowacy prowadzili 1:0, po bramce Mariana Gaborika. Wystarczyły jednak dwa błędy Jaroslava Halaka, by role się odwróciły. Katem gospodarzy turnieju okazał się Tuomo Ruutu, który najpierw w 48. minucie doprowadził do wyrównania, a trzy minuty później zdobył zwycięskiego gola

Nasi południowi sąsiedzi przegrali już czwarte spotkanie z rzędu i stracili szansę na grę w ćwierćfinale.

Finlandia - Słowacja 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)
0:1 - Marian Gaborik (Michal Handzus, Pavol Demitra) 17', 5/4
1:1 - Tuomo Ruutu (Mikko Koivu) 48'
2:1 - Tuomo Ruutu (Ansi Salmela, Mika Pyorala) 51'

Finlandia: Vehanen - Lepisto, Salmela; Koivu, Ruutu, Pyotala - Valivaara, Niskala (2); Kapanen, Aaltonen, Komarov (2) - Vaananen, Puistola; Pesonen (2), Immonen, Granlund - Kukkonen, Jaakola (2); Nokelainen, Pihlstrom, Lahti.
Trener: Jukka Jalonen

Słowacja: Halak (Lasak) - Baranka, Jurcina (2); Gaborik, Demitra, Marian Hossa - Visnovsky, Strbak; Stumpel (2), Satan, Marcel Hossa - Podhradsky, Granak; Ruzicka, Zednik, Handzus - Majesky; Cibak, Surovy, Radivojevic.
Trener: Glen Hanlon

Sędziowali: Danny Kurmann (Szwajcaria), Brent Reiber (Szwajcaria) - Chris Carlson (Kanada), Kiel Murchison (Kanada)

Kary: Finlandia - 10 minut (w tym 2 min. kary technicznej), Słowacja - 6 minut (w tym 2 min. kary technicznej).

Strzały: Finlandia - 35, Słowacja - 28.

Widzów: 9321.