MŚ w hokeju: Łotwa zostaje w elicie

Reprezentacja Łotwy uciekła spod topora. W decydującym spotkaniu podopieczni Olegsa Znaroksa nie dali szans ekipie Austrii, wygrywając pojedynek w stosunku 4:1. Tym samym Łotysze utrzymali się w elicie.

W tym artykule dowiesz się o:

Łotewski zespół od samego początku rzucił się na swojego rywala. Już w piątej minucie wynik spotkania otworzył Roberts Bukarts. Łotysze w pierwszej tercji oddawali zdecydowanie więcej strzałów od rywali. To musiało w końcu zaowocować kolejną bramką. W trzynastej minucie drugiego gola dla podopiecznych Olegsa Znaroksa zdobył Mikelis Redlihs.

Tuż po przerwie na 3:0 podwyższył Kaspars Saulietis i już wtedy jasne stało się, że Łotysze tego meczu zwyczajnie nie przegrają. Prezentowali on się przede wszystkim agresywniej od swoich rywali. W drugiej i trzeciej tercji odpierali ataki bezradnych Austriaków, którzy mimo wysiłków stracili jeszcze jedną bramkę. Udało im się jednak zdobyć honorowe trafienie na minutę przed końcem meczu. Sztuki tej dokonał Thomas Raffl.

Łotwa - Austria 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)

1:0 Roberts Bukarts (Gints Meija) 5’

2:0 Mikelis Redlihs (Kaspars Saulietis) 13’

3:0 Kaspars Saulietis (Andris Dzerins, Kristaps Sotnieks) 23'

4:0 Kaspars Saulietis (Kristaps Sotnieks, Andris Dzerins) 49'

4:1 Thomas Raffl (Robert Lukas, Rafael Rotter) 59'

Łotwa: Masalskis - Rekis, Vasiljevs, Nizivijs, Cipulis, Pujacs - Saulietis, Dzerins, Redlihs, Kulda, Cibulskis - Bukarts, Sotnieks, Berzins, Redlihs, Maija - Andersons, Stals, Kenins, Pacura, Ankipans

Trener: Olegs Znaroks

Austria: Weinhandl - Koch, Welser, Werenka, Trattnig, Setzinger - Unterluggauer, Raffl, Kaspitz, Schumnig, Peintner - Rotter, Lakos, Harand, Lukas P., Lukas R., - Schiechl, Reichel, Altmann, Hundertpfund, Penker