MŚ w hokeju: Białoruś zostaje w elicie

W ostatnim swoim występie na mistrzostwach świata Białoruś pewnie pokonała Słowenią aż 7:1 i zapewniła sobie tym samym utrzymanie w hokejowej elicie. Białorusini kontrolowali mecz od początku do końca i po ostatniej syrenie mogli odetchnąć z ulgą.

W tym artykule dowiesz się o:

Konieczność gry w grupie spadkowej Białorusi i Łotwy to na pewno największe niespodzianki słowackich mistrzostw świata. Spadek którejś z tych ekip uznany zostałby za sensację. Nic takiego jednak nie miało miejsca i w ostatnim dniu rywalizacji w grupie 13-16 te dwie ekipy z krajów byłego ZSRR zapewniły sobie pozostanie wśród najlepszych. Białoruś rozbiła Słowenię a Łotwa pewnie pokonała Austrię.

Białorusini od pierwszych minut ruszyli do ofensywy. W 7 minucie Siergiej Demiagin uderzył nie do obrony z okolic bulika, a niecałe 90 sekund później Andriej Kosticzyn podwyższył na 2:0 po tym jak objechał bramkę i uderzył obok nieco zdezorientowanego golkipera słoweńskiego.

Na początku drugiej odsłony Białorusini po nieco ponad minucie gry 5 na 3 zdobyli bramkę na 3:0. Słoweńcy w całym meczu zaskoczyli Andrieja Miezina tylko raz, w 32 minucie. W innych przypadkach golkiper Białorusi zaskoczyć się nie dał i on również był ważnym ogniwem wysokiego zwycięstwa swojej drużyny.

7:1 - Michałjow (Michaił Grabowski, Dmitrij Korobow) 57` 5/4

Białoruś: Miezin (Szabanow) - Kostiuczynok, Korobow, Demiagin, Mieleszko, Grabowski (2)- Goroszko, Kołosow, Ugarow , Michałjow, Stas - Stasienko, Denisow, Rjadiński, Demkow, Stepanow, Kowyrszin (2)- Kułakow, Drozd, Kosticzyn (2), Kitarow.

Słowenia: Kristan (40.01. Hocevar) - Kuznik, Kranjc (4), Razingar, D.Rodman, M.Rodman - Gregorc, Robar (2), Jeglić, Sabolić, Pajić (2) - Tavzelj, Dervarić, Golicić, Ankerst, Hebar (2) - Pavlin, Kovacević, Sivić (2), Hocevar, Pance.

Kary: Białoruś - 6 min, Słowenia 14 min.

Sędziowali: Darcy Burchell (Kanada), Soeren Persson (Szwecja) oraz Christian Tilllerkvist - Jonsson (Szwecja), Miroslav Valach (Słowacja)