Drużyna Sinupret Ice Tigers wygrywa szósty mecz z rzędu

W czwartkowy wieczór, 17 stycznia, rozegrany został podobnie jak dzień wcześniej tylko jeden mecz w Niemieckiej Lidze Hokeja (DEL). Zmierzyły się w nim drużyny Hannover Scorpions oraz Sinupret Ice Tigers. Po raz czwarty z kolei w TUI Arena lepsi byli goście, którzy wygrali 5:2 (0:0, 4:0, 1:2).

Ireneusz Gostański

Zespół Sinupret Ice Tigers wygrał już szósty mecz z rzędu. Mimo sygnalizowanych na początku roku problemów finansowych ekipa z Nurnberg nie zawodzi i ciągle wygrywa, zachowując cały czas szansę na pierwsze miejsce w końcowej klasyfikacji I etapu rozgrywek Niemieckiej Ligi Hokeja.

Pierwsza tercja meczu nie zapowiadała pewnego i wysokiego zwycięstwa gości. Od początku przewagę mieli gracze Hannoveru, którzy oddali prawie dwa razy więcej strzałów na bramkę niż przeciwnicy. Pierwsza odsłona zakończyła się bezbramkowym remisem. W 1. minucie drugiej tercji grę w przewadze, po faulu Erica Schneidera jeszcze w końcówce pierwszej tercji, wykorzystali goście. Na listę strzelców wpisał Petr Fical. Ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie Ice Tigers w 32. minucie. Chwilę później Nurnberg prowadził już 3:0. Tuż przed końcem drugiej części gry, kolejnego gola w przewadze, który przesądził już o losach tego spotkania strzelił Björn Barta. W trzeciej tercji próbowali zmienić coś jeszcze gospodarze. Co prawda wygrali ostatnie 20 minut gry 2:1, ale w całym spotkaniu ulegli, skuteczniej dziś grającym gościom 2:5, dodając do bilansu czwartą porażkę z Nurnberg we własnej hali z rzędu.

Hannover Scorpions - Sinupret Ice Tigers 2:5 (0:0, 0:4, 2:1)
0:1 Petr Fical (Scott King, Richard Brennan) 21'
0:2 Petr Fical (Christian Laflamme, Richard Brennan) 32'
0:3 Brian Swanson (Petr Fical) 35'
0:4 Björn Barta (Shawn Carter, Michel Periard) 40'
0:5 Ahren Spylo 41'
1:5 Eric Schneider (Patrick Köppchen, Nikolai Goc) 45'
2:5 Nikolaus Mondt (Sascha Goc, Markus Schmidt) 54'