KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Kolejne kluby hokejowe otrzymały licencje

W środę (3.08 br.) w Warszawie odbyło się posiedzenie Komisji ds. Licencji Klubowych PZHL, na którym przyznano dwanaście licencji klubowych na sezon 2011/12. Wśród tych klubów są grające w PLH MMKS Podhale Nowy Targ i GKS Tychy.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski

Licencje klubowe na sezon 2011/12 otrzymały następujące kluby:

PLH: MMKS Podhale Nowy Targ, GKS Tychy.

I liga: HC GKS Katowice (tymczasowa), TMH Polonia Bytom (tymczasowa).

PLHK: KS Cracovia 1906 Kraków, SKKH Atomówki Tychy, GKS Stoczniowiec (tymczasowa), MKS Sokoły Toruń (tymczasowa), TMH Polonia Bytom (tymczasowa).

Młodzież: UKS Sielec Sosnowiec, RTH Zryw Ruda Śląska, SKF WMT 100-lat Cracovia, GKS Stoczniowiec (tymczasowa), UKH Unia Oświęcim (tymczasowa), MKS Sokoły Toruń (tymczasowa) .

Komisja przypomina, że komplet dokumentów licencyjnych dostarczyły także trzy kolejne kluby PLH: TH Aksam Unia Oświęcim, MKS Cracovia Kraków i KH Sanok. W przypadku klubów z Oświęcimia i Krakowa decyzja o przyznaniu licencji została wstrzymana do czasu wpłacenia ustalonej sumy (w nieprzekraczalnym terminie 15.08 br.), za każdą brakującą drużynę młodzieżową, na rzecz innego klubu hokejowego zajmującego się szkoleniem młodzieży i uczestniczącego w rozgrywkach pod auspicjami PZHL (par. 10 Postanowień Wspólnych PZHL). Decyzja ws. licencji dla KH Sanok zostanie podjęta do 16.08 br. po wyjaśnieniu przez WGiD PZHL kwestii zaległości finansowych wobec zawodników.

Kluby MUKS Naprzód Janów (PLHK+rozgrywki młodzieżowe) i Zagłębie Sosnowiec SA (PLH) zostały wezwane do uzupełnienia dokumentacji licencyjnej do dnia 12.08 br. W tym terminie wymagane dokumenty winien złożyć także KS KTH Krynica-Zdrój (PLH).

Licencji nie otrzymał KKS Naprzód Janów, który zgłosił drużynę do rozgrywek I ligi hokejowej, ale nie nadesłał stosownych dokumentów licencyjnych.
Komisja Odwoławcza PZHL rozpatrzyła też odwołanie Klubu KS Toruń HSA od decyzji Komisji ds. Licencji Klubowych PZHL ws. nieprzyznania toruńskiemu klubowi licencji na sezon 2011/12. Członkowie Komisji podjęli decyzję o wydłużeniu terminu dostarczenia przez Klub brakujących dokumentów licencyjnych do dnia 11 sierpnia 2011 r. i przekazaniu sprawy do ponownego rozpoznania sprawy przez Komisję ds. Licencji Klubowych PZHL.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
PZHL
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×