Rosjanie najlepsi w Toruniu

W sobotę zakończył się trzydniowy Turniej Nadziei Olimpijskich, który odbywał się w Toruniu. Udział wzięły cztery drużyny - reprezentacje Rosji (U16), Białorusi (U18), Węgier (U18) i Polski (U18). Zwycięzcą okazali się hokeiści Sbornej.

Na inaugurację turnieju Rosjanie pokonali Białorusinów. Z kolei w drugim meczu dnia biało - czerwoni zmierzyli się z reprezentacją Węgier. Przez dwie tercje żadna z drużyn nie zdołała otworzyć wyniku. Dopiero w trzeciej odsłonie Patryk Malicki zdołał przechytrzyć Adama Vaya i zdobyć jedyną bramkę ustalając wynik na 1:0.

Drugiego dnia Węgrzy odnieśli swoją drugą porażkę. Tym razem ich katem okazała się reprezentacja Rosji, która ustaliła na swoją korzyść wynik 8:5. Również Polacy zdołali kolejny mecz rozstrzygnąć po swojej myśli. W starciu z Białorusinami wygrali 3:2 dopiero po rzutach karnych. Drugiego gola w turnieju zanotował Malicki. W drugiej tercji wyrównał Dmitry Zhavniarovski, a kolejnego gola zdobył jeszcze Bialiai. Wyrównał Filip Wielkiewicz i na rozstrzygnięcie wyniku kibice musieli czekać aż do rzutów karnych. Jedynego gola strzelił Mateusz Sordon przyczyniając się do zwycięstwa.

W trzecim dniu reprezentacja Białorusi nie pozostawiła złudzeń Węgrom, którzy przegrali kolejny mecz 2:4, zajmując tym samym ostatnie miejsce w tabeli. Z kolei walkę na sam koniec o pierwsze miejsce turnieju stoczyła Polska z Rosją. Biało - czerwoni odnieśli wysoką porażkę w starciu z młodszymi kolegami i przegrali aż 1:8. Honorową bramkę zdobył Stopiński.