I liga hokeja: Sensacyjne zwycięstwo SMS-u Sosnowiec

Sobotnie spotkanie w Warszawie pomiędzy hokeistami Legii i HC GKS-u Katowice było hitem weekendowych meczów. Legia po dwudziestu minutach prowadziła 2:0. Kolejna tercja przyniosła dwa gole katowiczanom. Ostatnia tercja należała już do gości. Tym samym trzy punkty pojechały na Śląsk.

Kamil Truchan

W innym meczu Orlik Opole dość sensacyjnie przegrał z uczniami SMS z Sosnowca. Zwycięstwo podopiecznym Jarosława Morawieckiego zapewnił Marcin Kołodziej w 52 minucie meczu.
W niedzielę Polonia Bytom we własnej hali pokonała SMS I Sosnowiec 6:1.

Legia Warszawa - HC GKS Katowice 2:6 (2:0, 0:2, 0:4)
2:6 Tomasz Chyliński - Łukasz Bartak 58'

HC GKS Katowice: Jakubowski - Krokosz, Raszka; Furo, Frączek, Krejci - Rasikoń, Kozłowski; Bartak, Grelich, Chyliński - Śmiełowski, Żogała; Krzysztofik, Grobarczyk, Szymański

Legia Warszawa: Strąk - Wardecki, Solon; Bepierszcz, Pomorski, K.Wąsiński - G. Rostkowski, Stępki; Maciejko, K. Rostkowski, P.Wąsiński - Kran, Szaniawski; Gawlina, Grunwald, Grzesik

Sędziowie: Hetman - Byczkowski, Ciastoń
Kary: 59-10 min.

Orlik Opole - SMS I Sosnowiec 3:4 (1:2, 2:1, 0:1)
0:1 Łukasz Nalewajka - Radosław Nalewajka 2'
1:1 Rafał Szymański - Bartłomiej Bychawski 2'
1:2 Dariusz Gaczoł - Daniel Kapica 6' (5/4)
1:3 Radosław Nalewajka - Jakub Sowa 22'
2:3 Łukasz Korzeniowski - Rafał Bernacki - Tomasz Siwiak 36' (5/4)
3:3 Bartłomiej Bychawski - Marcion Obrał 38'
3:4 Marcin Kołodziej - Jakub Sowa 52'

Orlik Opole: Ryszkaniec (Wojciechowski od 21:55) - Stopiński, Cwykiel; Siwiak, Korzeniowski, Bernacki - Resiak, Kabalec; Zdrojewski, Szydło, Wacławczyk - Bychawski, Błaszków; Obrał, Szczurek, Szymański

SMS I Sosnowiec: Skrablak (Stołowski) - Sama, Gaczoł; Demkowicz, Kapica, Sołtys - Kukulski, Kosteki; Nalewajka Ł., Pawlikowski, Nalewajka R. - Górecki, Kołodziej; Księżyk, Krupiński, Stehlik oraz Sowa, Puch, Samolej

Sędziowie: Baca - Bucki, Pobożniak
Kary: 33-14 min.

Polonia Bytom - SMS I PZHL Sosnowiec 6:1 (1:0, 3:1, 2:0)
1:0 Bartłomiej Stępień 3' (4/4)
2:0 Mateusz Podsiedlik - Michał Hoder 25'
3:0 Mateusz Adamus - Mateusz Solon 27'
3:1 Sebastian Pawlikowski 33'