MŚ w Korei : Udany początek hokeistek - relacja z meczu Hiszpania - Polska

Reprezentacja Polski pokonała Hiszpanię 4:3 w pierwszym meczu hokejowych MŚ kobiet II dywizji, które odbywają się w Korei Południowej. Decydującą bramkę zdobyła w 49. minucie Ewelina Czarnecka.

W tym artykule dowiesz się o:

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla reprezentacji Polski. Podopieczne Marka Kozyry bardzo dobrze weszły w spotkanie, które rozgrywane było na Mok-Dong Arenie w Seulu. Bramkarka biało-czerwonych, Agata Kosińska nie dała się pokonać przez aż 28 minut, a jej koleżanki z pola spisywały się bardzo dobrze. Już w szóstej minucie, mimo gry w osłabieniu po faulu Katarzyny Byczkowskiej, Carlotę Alvarado pokonała Karolina Poźniewska. Cztery minuty później po zespołowej akcji na 2:0 podwyższyła Magdalena Szynal.

W pierwszej tercji Polki oddały aż 32 strzały, przy zaledwie 7 uderzeniach Hiszpanek, więc wynik nie był dziełem przypadku. W drugiej tercji zawodniczki z Półwyspu Iberyjskiego grały o wiele skuteczniej. Dwie bramki zdobyła Alba Calero, jedną dołożyła Maria Gurrea i nasze rywalki wyszły na prowadzenie.

Ostatnie 20 minut znów należały do Polek. W 48 minucie bramkę na 3:3 zdobyła Izabela Malinowska, a Ewelina Czarnecka potrzebowała zaledwie 32 sekundy, żeby nasze zawodniczki wyszły na prowadzenie. Do końca żaden z zespołów nie zdobył już bramek i Polki wygrały 4:3. W grupie poza Polską i Hiszpanią grają reprezentacje Islandii, Belgii, Korei Południowej i RPA.

3:4 - Ewelina Czarnecka (Sandra Kosakowska) 49'

Hiszpania: C.Alvarado (49' Martinez) - Gonzalez, L.Alvarado, Ucedo, Guerrea, Calero - Monreal, Abrisqueta, Ruiz, Alvarez, Hernandez - Sainz, Abrisqueta, Fouz, Merino, Ortuno - de la Pompa, Peralta, Rodriguez.

Polska: Kosińska (Burda, nie grała) - Chrapek, Malinowska, Czaplik, Poźniewska, Pióro - Kierc, Czarnecka, Kosakowska, Szynal, Bigos - Nowacka, Galuszka, Bielas, Byczkowska, Frąckowiak - Mizera, Detmer, Ślimak, Kulas, Berecka.

Kary: Hiszpania - 8 min, Polska - 10 min.

Strzały: Hiszpania - 31, Polska - 74.

Widzów: 300.

W pierwszym meczu Islandia po dwóch bramkach Birny Baldursdottir pokonała Belgię 2:1

Islandia - Belgia 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
0:1 - Ellen Clincke (Sonja Frere) 21'
1:1 - Birna Baldursdottir (Sarah Shantz-Smiley, Anna Agustsdottir) 39'
2:1 - Birna Baldursdottir 57'

Islandia: Halldorsdottir (Thornsteinsdottir, nie grała) - Shantz-Smiley, Sugfusdottir, Bergthorsdottir, Agustdottir, Baldursdottir - Vidarsdottir, Heimisdottir, Sigurdardottir, Sigurgeirsdottir, Johannesdottir - Karvelsdottir, Gunnlaugsdottir, Finnbogadottir, Blondal, Gudbjartsdottir oraz Sveinsdottir.

Belgia: Vanroy (Schonwetter, nie grała) - Clincke, Leyen, de Wolf, Frere, Bosmans - Morel de Westgaver, Jenaer, Kest, Mommen, de Decker - Tielens, Moons, Henderickx, Cranskens, Buret oraz Maka.

Kary: Islandia - 6 min, Belgia - 6 min.

Strzały: Islandia - 30, Belgia - 51.