MŚ w Krynicy: Jednobramkowe zwycięstwo Litwy

Zwycięstwem Litwy zakończyło się kolejne spotkanie mistrzostw świata. W pokonanym polu pozostawili reprezentację Australii. Litwini zapewnili sobie zwycięstwo 3:2 w drugiej tercji.

Paulina Szulc

Wynik został otwarty już w 4. minucie. Pierwszego gola zdobył Litwin Pijus Rulevicius. Kilka minut później ponownie pokonali Australijczyków. Wynik podwyższył Nerijus Alisauskas. Po przerwie, dopiero w drugiej tercji Australijczycy przełamali się i zaczęli odrabiać straty. Dystans do rywali zmniejszył Michael Schlamp. Jednak Litwini wykorzystali grę w przewadze i ponownie odskoczyli przeciwnikom na dwubramkowe prowadzenie. Australijskiego golkipera ponownie pokonał Alisauskas. Minutę przed gwizdkiem sędziego drugiego gola strzelił Todd Graham. W trzeciej tercji nie padły już żadne bramki, a Litwini tym samym dograli zwycięstwo.

Australia - Litwa 2:3 (0:2, 2:1, 0:0)
0:1 - Rulevicius Pijus (Bogdziul Daniel) 4'
0:2 - Alisauskas Nerijus (Pliskauskas Darius, Kieras Mindaugas) 8'
1:2 - Schlamp Michael (White Andrew) 23'
1:3 - Alisauskas Nerijus (Kieras Mindaugas, Kulevicius Dovydas) 28' 5/4
2:3 - Graham Todd (Oddy Greg) 39' 5/4

Australia: Kimlin - Harding, White, Hughes, Powell, Webster - Graham, Seymour, Oddy, Schlamp, Walker - Clayworth, Rummukainen, Sthepenson T., Sthepenson S., Kyros - Manco, Hyde, del Basso, Greer, Gavin

Litwa: Armalis - Kieras, Alisauskas, Pliskauskas, Bendzius, Kulevicius - Nauseda, Katulis; Aliapkin, Jagulavicius, Kuliesius - Burakov, Kubilius, Bogdziul, Baltrukonis, Rulevicius - Rybakov.