Turniej SKODA CUP w Lozannie: Szwajcaria - Niemcy 2:0

W drugim meczu rozgrywanego w Szwajcarii turnieju SKODA CUP gospodarze pokonali swych północnych sąsiadów - Niemców 2:0 (0:0, 1:0, 1:0).

Ireneusz Gostański

Pierwsza tercja cechowała się równą grą po obu stronach. Trudno było zauważyć przewagę którejś ze stron. Akcja bardzo szybko i płynnie przenosiła się spod jednej bramki pod drugą. Zarówno Szwajcarzy jak i Niemcy oddali kilka groźnych strzałów, po których krążek mógł znaleźć się w siatce rywala. W drugiej tercji minimalnie lepsi byli już Szwajcarzy. W 22. minucie Thierry Paterlini podał gumę do Thibauta Monneta i prawie 3 tysięczna publiczność cieszyła się z pierwszego gola dla Szwajcarów. W ostatniej minucie na zakończenie meczu jeszcze raz udało się wbić krążek Szwajcarom i przypieczętować zwycięstwo w pierwszej rundzie turnieju.

Szwajcaria - Niemcy 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
1:0 Thibaut Monnet (Thierry Paterlini) 22'
2:0 Andreas Ambühl (Marc Reichert, Ronald Rüeger) 60'

Kary: Szwajcaria: 16 min, Niemcy: 53 min