Pierwsza dwucyfrówka w sezonie. Polonia Bytom - Energa Stoczniowiec Gdańsk 1:10

Energa Stoczniowiec Gdańsk odniosła czwarte już w tym sezonie zwycięstwo. Podopieczni Henryka Zabrockiego roznieśli na wyjeździe Polonię Bytom 10:1. Sytuacja Bytomian jest zgoła odmienna, gdyż nie potrafiła ona wygrać ani jednego spotkania.

Michał Gałęzewski

Mecz ustawiła już pierwsza tercja. Najpierw na bramkę Daniela Lundina zaatakował Peter Hurtaj, który po znakomitym podaniu Romana Skutchana umieścił krążek w bramce. Przemysława Odrobnego starał się zaskoczyć Daniel Kukulski, jednak uderzył w boczną siatkę. W kolejnych minutach gdańszczanie nie odpuszczali i szturmowali bramkę szwedzkiego bramkarza Polonii. Z powodzeniem, gdyż korzystając z gry w przewadze Maciej Urbanowicz podwyższył w 10 minucie na 2:0. W 14 i 16 minucie gdańszczanie strzelili kolejne bramki, a katami Polonii byli Milan Furo i Tomasz Ziółkowski.

Druga tercja była bardziej wyrównana. W 22 minucie szarżę na bramkę Odrobnego przeprowadził Bartłomiej Bomba, jednak oddał zbyt lekki strzał. Reprezentacyjnego bramkarza chcieli też pokonać Robert Mandla, Daniel Kukulski i Sebastian Szydło, lecz bez rezultatu. Niewykorzystane sytuacje się mszczą, tak było i tym razem. W 27 minucie krążek przejął Maciej Urbanowicz, podał do Łukasza Zachariasza i było już 5:0 dla Stoczni.

Na początku trzeciej tercji niepokonanego w piątek Odrobnego zastąpił w bramce młody Tomasz Witkowski. To jednak gdańszczanie kontynuowali festiwal bramek. W 42 minucie pierwszą strzelił Bartłomiej Wróbel, chwilę później honorową bramkę strzelił Bartłomiej Bomba, który trącił łopatką kija krążek uderzony przez Justina Mazurka. Gdańszczanie stopniowo powiększali przewagę i strzelali kolejne bramki. Do protokołu wpisali się Tobiasz Bigos, Tomasz Ziółkowski, Roman Skutchan i Maciej Urbanowicz i podopieczni Henryka Zabrockiego wywieźli ze Śląska pierwszą w tym sezonie na lodowiskach PLH dwucyfrówkę.

Polonia Bytom - Energa Stoczniowiec Gdańsk 1:10 (0:4, 0:1, 1:5)
0:1 - Peter Hurtaj (Roman Skutchan) 4'
0:2 - Maciej Urbanowicz (Bartłomiej Wróbel) 10' PP
0:3 - Milan Furo (Maciej Urbanowicz) 14'
0:4 - Tomasz Ziółkowski (Marek Wróbel, Bartłomiej Wróbel) 16'
0:5 - Łukasz Zachariasz (Maciej Urbanowicz) 27'
0:6 - Bartłomiej Wróbel (Łukasz Zachariasz) 42'
1:6 - Bartłomiej Bomba (Justin Mazurek) 43'