Szwed w Dinamie Ryga
Bramkarz Dinama Ryga, Edgars Masaļskis, w chwili obecnej ma złamaną nogę. Nie pojawi się więc on na tafli lodowej do końca bieżącego roku. Z tego powodu włodarze klubu z łotewskiej stolicy zaczęli szukać zawodnika, który mógłby go zastąpić. Szefowie Dinama bez powodzenia negocjowali z menedżerami czterech hokeistów.
W końcu do ich drużyny trafił Daniel Sperrle. Szwed ostatnio występował w II lidze rosyjskiej w barwach HK Dmitrów. Zawodnik ten w swojej ojczyźnie grał z powodzeniem w Elitserien. W przeszłości był on związany z takimi klubami jak: Brynäs IF, Mora IK, Linköpings HC oraz Leksands IF. Bramkarz podpisał z Dinamem dwumiesięczny kontrakt. Jeśli sztab szkoleniowy będzie zadowolony z jego postawy, wówczas umowa zostanie przedłużona do końca sezonu.
Jussi Markkanen nie zakończy kariery
Bramkarz Jussi Markkanen przeżył osobistą tragedię. W Moskwie tragicznie zmarł jego syn. Fin zgodnie z przepisami miał prawo do dwutygodniowego urlopu, aby załatwić wszelkie formalności związane z pogrzebem syna. Jednak zawodnik poprosił klub, z którym jest związany, CSKA, o miesiąc wolnego. Działacze zgodzili się na takie rozwiązanie.
Markkanen jeszcze niedawno rozważał zakończenie sportowej kariery. Teraz jednak nie zamierza rezygnować z gry w hokeja, Trener stołecznej drużyny, Igor Zacharkin, przed kamerami TV Sport potwierdził, iż Fin w listopadzie znowu pojawi się na lodzie.
Selekcjoner Trzech Koron nie chce szwedzkich zespołów w KHL
Kluby z kilku krajów zastanawiają się nad startem w Kontynentalnej Lidze Hokejowej (KHL). Dotyczy to również szwedzkich drużyn. Jednak selekcjoner Trzech Koron, Bengt-Aake Gustafsson, nie popiera przyłączenia się zespołów z jego kraju do KHL. Swoje stanowisko jasno wyraził on w wywiadzie dla gazety Sowieckij Sport.
- Szwedzi muszą ochronić swój hokej. W tutejszych klubach jest najmniejsza liczba cudzoziemców. Dlaczego mielibyśmy trenować konkurentów, którzy odnosiliby potem sukcesy na mistrzostwach świata? Planujemy zorganizować Ligę Północną z drużynami ze Szwecji, Finlandii oraz Norwegii - powiedział szkoleniowiec, a potem dodał: - Międzynarodowe relacje należy rozwijać poprzez Ligę Mistrzów. Jest to właściwa płaszczyzna do wymiany doświadczeń. Jako trener szwedzkiej reprezentacji jestem przeciw przyłączeniu się naszych zespołów do KHL, jeśli nawet zawodnicy mieliby prościej być zwalniani na mecze kadry. Hokej w Szwecji musi mieć własną drogę rozwoju.
Czeski klub planuje grę w KHL
We wtorek z Karlowych War do Moskwy powróciła Komisja Kontynentalnej Ligi Hokejowej (KHL). Nie jest tajemnicą, iż czeski klub, Energie, zastanawia się nad startem w KHL.
- Od dawna mamy dokumenty, zawierające wszystkie warunki, które są wymagane w przypadku gry w KHL. W najbliższych dniach czekają nas spotkania ze sponsorami naszego klubu i firmami, które są zainteresowane tym projektem. Kiedy będzie jasność w kwestii wysokości budżetu na przyszły sezon, wówczas spotkamy się z władzami KHL - ujawnił menedżer Energie, Miroslav Vaněk, w wywiadzie dla rosyjskiej gazety Sport-Ekspress.
- Nie chcemy zrezygnować z czeskiej ekstraklasy. Jeśli dojdziemy do porozumienia ze wszystkimi sponsorami, wtedy będziemy mieć dwie silne drużyny. Jedna będzie występować w O2 extralidze, a druga wzmocniona, w KHL. Nie chcemy, żeby zespół z czeskiej ligi miał status filii klubu. Byłoby dobrze, gdyby obie drużyny mogły współpracować i wymieniać się zawodnikami. Zobaczymy po rokowaniach z KHL, Czeskim Związkiem Hokeja na Lodzie oraz IIHF, czy będzie szansa zrealizować ten pomysł - dodał działacz.