PHL: MMKS Podhale Nowy Targ z brązowym medalem

Drużyna MMKS Podhale Nowy Targ zapewniła sobie w czwartek trzecie miejsce w Polskiej Lidze Hokeja. W meczu o brąz "szarotki" pokonały zespół Ciarko PBS Bank KH Sanok.

Rafał Smoliński
We wtorek hokeiści MMKS Podhale Nowy Targ wygrali wyjazdowe spotkanie w Sanoku po dogrywce i do triumfu w meczu o trzecie potrzebowali tylko zwycięstwa na własnym lodowisku. "Szarotki" otworzyły wynik już w 5. minucie, kiedy to gola zdobył Krystian Dziubiński. Ten sam zawodnik podwyższył rezultat i po pierwszej tercji było 2:0 dla gospodarzy.
Nowotarżanie nie poprzestali jednak na dwubramkowym prowadzeniu. W drugiej części meczu zdobyli kolejne trzy bramki, a najpierw na listę strzelców wpisał się Damian Kapica. W 26. minucie drugiego gola w przewadze, a swojego trzeciego w meczu strzelił Dziubiński. Po chwili gospodarze prowadzili już 5:0, bowiem bramkarza gości pokonał Kasper Bryniczka.

Hokeiści z Sanoka zbyt późno rzucili się do odrabiania strat. Goście dominowali w trzeciej tercji, którą rozpoczął gol Petra Šinágla. Przewagę pięciu bramek dla gospodarzy przywrócił Patryk Wronka, ale ostatnie minuty meczu były bardzo nerwowe w wykonaniu zawodników z Nowego Targu. Dla sanoczan trafili kolejno David Turoň, Matt Williams oraz Bogusław Rąpała i było już tylko 4:6. W końcówce przyjezdni zagrali 6 na 4, gdyż w przewadze zdjęli jeszcze bramkarza, ale nowotarżanie zdołali utrzymać wynik do końca spotkania.

Zespół MMKS Podhale Nowy Targ zdobył brązowy medal mistrzostw Polski, natomiast broniąca tytułu drużyna Ciarko PBS Bank KH Sanok znalazła się poza podium. O złoto walczą ekipy JKH GKS Jastrzębie i GKS Tychy, a stan ich rywalizacji jest po dwóch spotkaniach remisowy. Gospodarzami kolejnych dwóch meczów, które odbędą się w sobotę i niedzielę, będą tyszanie.

MMKS Podhale Nowy Targ - Ciarko PBS Bank Sanok 6:4 (2:0, 3:0, 1:4)

Bramki:
1:0 - Dziubiński (Sulka, Haverinen) 5' (5 na 4)
2:0 - Dziubiński (Różański, Gruszka) 18'
3:0 - Kapica (Bryniczka, Wielkiewicz) 22'
4:0 - Dziubiński (Różański, Gruszka) 26' (5 na 4)
5:0 - Bryniczka (Wielkiewicz, Kapica) 29' (5 na 4)
5:1 - Šinágl (Vozdecký, Klemientjew) 42'
6:1 - Wronka (Omieljanienko, Michalski) 47'
6:2 - Turoň (Pietrus, Danton) 52'
6:3 - Williams (Turoň, Pietrus) 54'
6:4 - Rąpała (Biały, Wilusz) 57'

MMKS Podhale Nowy Targ: Raszka, Kapica - Haverinen, Sulka, Gruszka, Dziubiński, Różański - Jaśkiewicz, Lučka, Wielkiewicz, Bryniczka, Kapica - Imrich, Mrugała, Michalski, Wronka, Omieljanienko - Wojdyła, Olchawski, Kapica, Zarotyński.

Ciarko PBS Bank KH Sanok: Pitton, Skrabalak - Zaťko, Klemientjew, Vozdecký, Zapała, Šinágl - Turoň, Williams, Biały, Pietrus, Endál - Dutka, Rąpała, Danton, Cichy, Hogg - Demkowicz, Dolny, Bielec, Wilusz, Ćwikła.

Stan rywalizacji: Zwycięstwo 2:0 i brązowy medal dla MMKS Podhale Nowy Targ

PHL: Zabójcza druga tercja, JKH GKS Jastrzębie wyrównał stan meczu o złoty medal