Hokej: Mistrzostwa świata elity w Telewizji Polskiej

Po emocjach związanych z występem reprezentacji Polski w mistrzostwach świata w hokeju na lodzie Dywizji 1A, widzów telewizji publicznej czeka teraz turniej z udziałem 16 najlepszych zespołów świata.

Rafał Malinowski
Tegoroczne mistrzostwa świata elity odbędą się w Czechach. System rozgrywek podobny jak w minionych trzech latach - dwie grupy po 8 drużyn (mecze na lodowiskach w Pradze i Ostrawie), po siedmiu kolejkach cztery najlepsze awansują do ćwierćfinału, a dwie najsłabsze spadają do Dywizji 1A i zagrają w przyszłym roku z Polakami.
Tytułu sprzed roku bronią Rosjanie, którzy w Mińsku powetowali sobie nieudany występ na igrzyskach w Soczi i w finale pewnie pokonali Finów 5:2. Jak co roku najlepsze drużyny czekają na posiłki z NHL. Swoje reprezentacje będą mogli wzmocnić zawodnicy z klubów, które nie awansowały do play-off (jak obrońcy tytułu Los Angeles Kings, czy Florida Panthers) oraz tych które odpadły w pierwszej rundzie rywalizacji o Puchar Stanleya (jak Pittsburgh Penguins). W mistrzostwach zagrają więc dzięki temu takie gwiazdy jak Sydney Crosby (Kanada), Jaromir Jagr (Czechy), Jewgienij Małkin (Rosja) i Anże Kopitar (Słowenia). To gwarantuje duże emocje! Gwiazdy będą dodatkowo zmotywowane, bo rywalizacja w narodowych barwach stanowi okazję do zakończenia sukcesem niezbyt udanego sezonu ligowego.

TVP Sport i sport.tvp.pl będą transmitować 30 spotkań mistrzostw świata: 22 mecze fazy grupowej i wszystkie fazy pucharowej. Spotkania będą komentować: Jacek Laskowski, Stanisław Snopek i Dariusz Szpakowski. Współkomentatorami będą: były hokeista NHL i reprezentacji Polski Mariusz Czerkawski, były sędzia międzynarodowy Waldemar Matuszak i znany statystyk hokejowy Patryk Rokicki.

¼ finału (1. mecz) godz. 15:10 na żywo
¼ finału (2. mecz) godz. 17:30 na żywo (w trakcie 2. tercji, pocz. 16:15 w sport.tvp.pl)
¼ finału (3. mecz) godz. 19:10 na żywo