NHL: Chicago Blackhawks i Tampa Bay Lightning zagrają o Puchar Stanleya (wideo)

Drużyna Chicago Blackhawks pokonała na wyjeździe Anaheim Ducks i zwyciężyła w finale Konferencji Zachodniej NHL. Hokeiści z Wietrznego Miasta zagrają o Puchar Stanleya z zespołem Tampa Bay Lightning.

Rafał Smoliński
Podobnie jak w przypadku finału Konferencji Wschodniej, o losach rywalizacji Chicago Blackhawks z Anaheim Ducks zadecydowało siódme spotkanie. Do Anaheim przyleciała w sobotę spora grupa fanów z Chicago, a ich doping poprowadził Czarne Jastrzębie do wielkiego zwycięstwa 5:3.
W pierwszej tercji dał o sobie znać kapitan Czarnych Jastrzębi, Jonathan Toews, który zdobył dwie bramki. W drugiej odsłonie trafili jeszcze Brandon Saad oraz Marian Hossa i Chicago prowadziło już 4:0. Kaczory odrobiły co prawda część strat, ale o losach meczu rozstrzygnął w trzeciej tercji obrońca Brent Seabrook, który w swoim stylu popisał się potężnym uderzeniem z dystansu.

Drużyna Chicago Blackhawks zwyciężyła w całej serii 4-3 i sięgnęła po Clarence S. Campbell Bowl, trofeum przyznawane najlepszej drużynie Konferencji Zachodniej w fazie play-off. Czarne Jastrzębie powalczą o szósty w historii klubu Puchar Stanleya (1934, 1938, 1961, 2010, 2013), a ich przeciwnikami będzie ekipa Tampa Bay Lightning, która jedyny raz triumfowała w lidze NHL w 2004 roku.

Pierwszy mecz finału o Puchar Stanleya rozegrany zostanie w środę na Florydzie.