Niespodzianka w Tychach

GKS Tychy przegrał pierwsze półfinałowe spotkanie z Podhalem Nowy Targ 4:5 (2:1, 0:0, 2:4). Gospodarze prowadzili już w tym meczu różnicą dwóch bramek, ale sprytnie, często grająca z kontry, ekipa przyjezdnych potrafiła odrobić stratę, a nawet wygrać mecz.

Ireneusz Gostański

Początek spotkania rozpoczął się idealnie dla drużyny gospodarzy. Już w pierwszej minucie tercji na prowadzenie 1:0 wysunął zespół GKS-u Michał Garbocz. Sześć minut później było już 2:0 i zgromadzona na trybunach publiczność była raczej pewna, że pierwsze spotkanie półfinału fazy play-off będzie należało do jej drużyny. Po mobilizacji przez trenera Milana Jancuski goście zaczęli grać nieco bardziej optymistycznie. W 14. minucie meczu, ku zdziwieniu kibiców, nowotarżanie, grając w osłabieniu, strzelili gola kontaktowego.

Na kolejną bramkę trzeba było czekać aż do trzeciej tercji. Znaczący dla wyniku meczu był moment między 45. a 47. minutą gry. Wówczas zupełnie nieoczekiwanie trzy gole strzelili goście z Nowego Targu. Najpierw w 45. minucie, strzelec pierwszego gola Milan Baranyk zmieścił krążek pomiędzy słupkiem, a Arkadiuszem Sobeckim i wyrównał wynik meczu. Nie całe dwie minuty później po ładnej kontrze trzeciego gola w meczu zdobyli nowotarżanie, a dokładnie Marian Kacir. Chwilę później swoje trzecie trafienie zaliczył Milan Baranyk i Podhale prowadziło już 4:2. To był bardzo ważny fragment gry w tym spotkaniu. Mądrze grający goście nie dali wydrzeć sobie prowadzenia i mimo, iż do końca tercji stracili dwie bramki, zdołali strzelić jeszcze jedną i wygrać cały mecz 5:4.

GKS Tychy - Wojas Podhale Nowy Targ 4:5 (2:1, 0:0, 2:4)
1:0 Michał Garbocz (Piotr Sarnik - Tomasz Proszkiewicz) 1'
2:0 Tomasz Wołkowicz (Adrian Parzyszek - Łukasz Sokół) 7'
2:1 Milan Baranyk (Martin Voznik) 14'
2:2 Milan Baranyk (Zbigniew Podlipni) 45'
2:3 Marian Kacir (Jarosław Różański) 47'
2:4 Milan Baranyk (Martin Voznik) 47'
3:4 Artur Gwiżdż (Michał Garbocz - Piotr Sarnik) 52'