PHL: Trzy zespoły w półfinale. Unia Oświęcim dalej w grze

Po dramatycznym spotkaniu Unia Oświecim pokonała w serii rzutów karnych Podhale Nowy Targ 4:3 i przedłużyła serię ćwierćfinałową. Trzy inne mecze wyłoniły półfinalistow PHL.

Rafał Lichowicz

Gol Robert Kosteckiego na minutę przed końcem meczu w Sanoku dał awans drużynie Ciarko PBS Bank Sanok w rywalizacji z GKS-em Jastrzębie. Goście ze Śląska mimo lepszej gry w obronie niż w poprzednich meczach (1:4, 2:4) nie zdołali trafić ani razu do bramki strzeżonej przez Jasona Missiaena.

Gorsze spotkanie zagrali z kolei hokeiści Cracovii, którzy pozwolili sobie strzelić aż 5 bramek w meczu wyjazdowym z Orlikiem Opole. "Pasy" mogły jednak świętować awans dzięki bardzo dobrej grze formacji ofensywnej, która zdobyła 6 goli. W trzech meczach 1/4 finału zespół z Opola przyjął łącznie aż 22 bramki.

Awans w rywalizacji Polonii Bytom z GKS Tychy zapewnili sobie mistrzowie Polski. W zespole przyjezdnych najskuteczniejszym zawodnikiem okazał się Marcin Kolusz, który zaliczył gola i asystę.

Ćwierćfinał uratowali hokeiści Unii Oświęcim, którzy po rzutach karnych rozstrzygnęli losy meczu z Podhalem Nowy Targ. Podopieczni Josefa Dobosa jeszcze po 50 minutach gry przegrywali 2:3. Gole Danecka i Kowalówka doprowadziły do dogrywki.

Dodatkowy czas gry nie przyniósł rezultatu. W serii karnych wygrali oświęcimianie 2:1 po golach Vosatko i ponownie Danecka.