NHL: Cztery punkty Thortona na wagę zwycięstwa Sharks

Trzy punkty za wyjazdowe zwycięstwo z St. Louis Blues zgarnęli minionej nocy hokeiści San Jose Sharks. Popisową partię zagrali Joe Thorton i Logan Cuture, którzy wspólnie wywalczyli aż siedem punktów.

Rafał Lichowicz
AFP / Bruce Bennett

Popularne "Rekiny" szybko napoczęły rywala strzelając bramkę już w 4. minucie za sprawą Tomasa Hertla. Dwa kolejne gole (Hertl, Couture) dla San Jose padły podczas gry w przewadze. Gospodarze odpowiedzieli trafieniem Davida Backesa.

Goście mieli jednak pod kontrolą mecz w Scottrade Center. Po remisie w drugiej (1:1), w trzeciej tercji znów triumfowali 2:1 za sprawą dwóch goli Joe Thortona. Całe spotkanie zakończyło się wygraną podopiecznych Petera DeBoera 6:3. Było to 21. zwycięstwo Sharks na wyjeździe w obecnym sezonie. Tyle samo mają najlepsi pod tym względem Washington Capitals.

Stołeczny zespół podejmował tym razem przed własną widownią ekipę Arizona Coyotes. Niespodziewanie goście stawili twardy opór Capitals. O piątym z rzędu zwycięstwie w hali Verizon Center przesądzili dopiero w 3. kwarcie Alex Owieczkin i Mike Richards.

Równie ciekawie było w Bostonie, gdzie miejscowi Bruins przegrali z drużyną Columbus Blue Jackets 4:6. Podopieczni Johna Tortorella zapewnili sobie trzy punkty zwłaszcza dzięki świetnej grze w trzeciej tercji wygranej 3:1. Dobre spotkanie rozgrywał również Joonas Korpisalo, który wybronił 26 strzałów Bruins.