PHL: Unia Oświęcim dalej gra o półfinał!

Zespół Uni Oświęcim po fantastycznej drugiej połowie meczu wygrał w czwartym starciu ćwierćifnału PHL z TatrySki Podhale Nowy Targ 4:3.

Rafał Lichowicz

Po dwóch golach Patryka Wronki na początku drugiej tercji goście wyszli na prowadzenie i wiele wskazywało na to, iż losy ostatniego ćwierćfinału rozstrzygną się już w środę. Zespół z Oświęcimia nie dał jednak za wygraną i podobnie jak dzień wcześniej dramatycznie ratował wynik.

Podopieczni Josefa Dobosza jeszcze w tej samej tercji odpowiedzieli golami Jerzego Gabrysia i Jana Danecka. Podhale wyszło ponownie na prowadzenie za sprawą Krzysztofa Zapały. Do przerwy było jednak 3:3 po drugim trafieniu Gabrysia podczas gry w przewadze.

Ostatni i decydujący gol padł w siódmej minucie trzeciej tercji. Do bramki gości trafił Sebastian Kowalówka. Popularny "Muminek" tak jak we wtorek zdobył bramkę, która dała Unii szansę dalszej gry o półfinał.

Decydujący mecz ćwierćfinału odbędzie się w sobotę 27 lutego w Hali Lodowej w Nowym Targu.