NHL: 10 goli w derbach Nowego Jorku!

Spodziewanych emocji nie zabrało w hali Madison Square Garden, gdzie spotkały się miejscowe zespoły Rangers i Islanders. Trzecie w tym sezonie derby Nowego Jorku przyniosły najwięcej goli.

Rafał Lichowicz
AFP

W zwariowanej pierwszej tercji kibice zgromadzeni w hali MSG obejrzeli aż siedem goli! Na cztery trafienia Islanders, Rangers odpowiedzieli jedynie trzy razy. Po bezbramkowej drugiej tercji, gospodarze wzięli się za odrabianie strat w trzeciej.

W 12. minucie gry krążek do siatki posłał Derick Brassard i wiele wskazywało na to, że to Rangers powalczą o pełną pulę. Na niecałe dwie minuty przed końcem szybkiego gola po wznowieniu zdobył jednak Cal Clutterbuck. Islanders dobili rywali strzałem Fransa Nielsena do pustej bramki 27 sekund później.

Szybko po piątkowej porażce w Bostonie otrząsnęli się Chicago Blackhawks, którzy wygrali w hali United Center 2:1 z Detroit Red Wings. Jedną z bramek zdobył Patrick Kane. To 89 punkt Amerykanina w obecnym sezonie.

Dwa oczka za asysty w tej samej klasyfikacji dopisał sobie Artiemij Panarin. Rosjanin jest 9. najskuteczniejszym hokeistą tego sezonu.
Chicago Blackhawks pozostają liderem konferencji Zachodniej Chicago Blackhawks pozostają liderem konferencji Zachodniej

W meczu zespołów dywizji Metropolitarnej Pittsburgh Penguins rozgromili na wyjeździe New Jersey Devils 6:1. Najlepszym punktującym w ekipie "Pingwinów" zdobywca gola i dwóch asyst Bryan Rust.

Wyjazdowe zwycięstwa odnieśli także Dallas Stars (87 pkt.) i St. Louis Blues (85 pkt.), którzy wspólnie z Chicago Blackhawks (87 pkt.) okupują miejsca na podium konferencji Zachodniej.