NHL: Debiutant dał zwycięstwo Edmonton Oilers

Gol 19-letniego Connora McDavida w końcówce meczu przeciwko Minnesota Wild zapewnił zespołowi z Edmonton trzy punkty. W walce o awans do play-off nie poddają się New Jersey Devils i Montreal Canadiens, którzy wygrali swoje spotkania.

Rafał Lichowicz
AFP

Edmonton Oilers wygrali 27. mecz w sezonie w dużej mierze dzięki doskonałej postawie w bramce Cama Talbota, który zatrzymał 29 uderzeń hokeistów Minnesoty Wild. Bramkarz gości skapitulował tylko raz w drugiej tercji po strzale Zacha Parise'a.

Drużyna z Edmonton do czasu trafienia Parise'a prowadziła 1:0 po golu Lauriego Korpikoskiego. Trzy punkty zapewnił Oilers w trzeciej tercji tegoroczny debiutant w NHL - Connor McDavid dla którego był to 14. gol w sezonie.

Ważne trzy punkty w walce o przepustki do play-off dopisali do swojego konta Montreal Canadiens, którzy pokonali przed własną publicznością Buffalo Sabres 3:2. W trakcie trzeciej tercji poważnej kontuzji nabawił się obrońca Canadiens - P.K. Subban, który zderzył się przypadkowo z kolegą z zespołu. Zawodnik został przewieziony do szpitala, gdzie pozostanie pod obserwacją lekarzy.

Dwa gole Travisa Zajaca i jedno trafienie Devante Smitha-Pelly'ego zapewniły New Jersey Devils zwycięstwo w wyjazdowej potyczce z San Jose Sharks. "Rekiny" nie znalazły sposobu na bramkarza Keitha Kinkaida, który doliczył się 30 udanych interwencji w hali SAP Center.

Swoje rekordy w NHL śrubuje 44-letni Jaromir Jagr , który strzelił dwa kolejne gole w meczu Florida Panthers z Ottawa Senators (6:2). Czech ma już na koncie 745 bramek w NHL.