PHL: Cracovia bliżej mistrzostwa Polski!

Comarch Cracovia wygrała 4:1 z GKS-em Tychy w drugim meczu finałowym play-off Polskiej Hokej Ligi. Drużyna z Krakowa potrzebuje jeszcze dwóch zwycięstw, by świętować tytuł mistrza Polski.

Rafał Lichowicz

Po porażce w poniedziałkowym meczu (1:3) zespół z Tych rozpoczął lepiej starcie numer 2 w Krakowie. Mimo przewagi w pierwszej tercji, GKS nie potrafił jednak skierować krążka do bramki Rafała Radziszewskiego.

Skuteczniejsi byli za to hokeiści Cracovii, która w ciągu niecałych sześciu minut w pierwszej połowie drugiej tercji wbiła gościom aż trzy gole! Do bramki Tyszan trafili Damian Kapica, Damian Słaboń oraz Karol Kisielewski.

Przyjezdni odpowiedzieli golem Michaela Kolarza w samej końcówce tercji. Cracovia nie pozwoliła jednak aktualnym mistrzom Polski na wiele. Już na początku trzeciej części gry kolejnego gola zaliczył Krystian Dziubiński, który rozstrzygnął o losach meczu.

Cracovia w serii do czterech zwycięstw prowadzi po dwóch domowych zwycięstwach 2-0. Kolejne mecze (18 i 19 marca) zostaną rozegrane na lodowisku w Tychach.