NHL: Wielki powrót mistrzów! Chicago dalej w play off!

Broniący tytułu mistrzów NHL Chicago Blackhawks byli już nad przepaścią w meczu numer sześć przeciwko St. Louis Blues, lecz wrócili do gry doprowadzając do siódmego starcia w serii. Awans do półfinału wywalczyli już Pittsburgh Penguins.

Rafał Lichowicz
AFP

Po niesamowitym zwycięstwie w dogrywce piątego meczu, Chicago Blackhawks mieli atut własnej hali w kolejnym starciu z "Bluesmenami". Po pierwszej tercji hala United Center milczała jednak jak zaklęta przy prowadzeniu ekipy z St. Louis 3:1.

W drugiej tercji "Czarne Jastrzębie" odwróciły jednak losy rywalizacji. Po trafieniach Artema Anisimova, Trevora van Riemdsyka i Dale'a Weise'a aktualni mistrzowie NHL wyszli na prowadzenie 4:3. W ostatniej części meczu zwycięstwo przypieczętowali na przestrzeni 47 sekund Andrew Shaw i Marian Hossa.

Siódmy i decydujący o awansie do półfinału konferencji mecz odbędzie w poniedziałkowy wieczór w Scottrade Center w St. Louis.

Serię na pięciu meczach zakończyli Pittsburg Penguins, którzy minionej nocy rozprawili się z New York Rangers i z czwartym zwycięstwem na koncie zostali trzecią drużyną w drugiej rundzie play off.

Po pierwszej tercji zakończonej remisem, w drugiej w hali Consol Energy Center powody do radości mieli tylko kibice "Pingwinów". Cztery gole Bryana Rusta, Matta Cullena, Conora Sheary'ego i ponownie Rusta wyprowadziły Pittsburg na zasłużone prowadzenie. Nowojorczycy zdołali odpowiedzieć jedynie jednym golem Chrisa Kreidera w szóstej minucie trzeciej tercji.

W kolejnej rundzie play off rywalem Pittsburgh Pengunis będzie zwycięzca pary Washington Capitals - Philadelphia Flyers. W serii prowadzi stołeczny zespół 3-2.
Henrik Lundqvist wpuścił aż sześć goli i nie pomógł zatrzymać Penguins przed awansem Henrik Lundqvist wpuścił aż sześć goli i nie pomógł zatrzymać Penguins przed awansem
Po dwóch porażkach na otwarcie play off Anaheim Ducks wygrali trzecie kolejne spotkanie przeciwko Nashville Predators i to "Kaczory" stały się ponownie faworytem w grze o awans. W piątym meczu drużyna z Anaheim wreszcie wykorzystała atut własnego lodowiska pokonując przyjezdnych 5:2.

"Drapieżniki" z Nashville były w grze jeszcze do połowy ostatniej tercji, gdy kontaktowego gola na 2:3 zdobył Miikka Salomaki. W końcówce meczu gości dobili jednak Cam Fowler i Ryan Kessler. Szósty mecz w Bridgestone Arena w Nashville zaplanowano na najbliższy poniedziałek.