NHL: Szósta wygrana z rzędu Detroit

Po niezbyt udanym końcu stycznia, w lutym hokeiści Detroit Red Wings są niepokonani. "Czerwone Skrzydła" tym razem pokonały Minnesota Wild 4:2. Pewne wygrane zanotowali także Florida Panters, Ottawa Sentaros czy Calgary Flames.

Grzegorz Grajdura

Pomimo osłabionego kontuzjami składu, Detroit nie mieło większych problemów z pokonaniem Minnesoty. Pierwszy gol spotkania padł już w dziewiątej minucie gry, a jego strzelcem okazał się Mikael Samuelsson, dla którego była to 15. bramka w sezonie. Dwie asysty zanotował Marian Hossa, a pozostałe bramki dla Detroit strzelali Jiri Hudler, Kris Draper i Ville Leino. W tabeli konferencji zachodniej Red Wings zajmują drugą lokatę i mają aż 12 punktów przewagi nad trzecim Calgary Flames.

Aż 42 obronione strzały Tomasa Vokouna w dużej mierze dały Florida Panthers pewne zwycięstwo z Carolina Hurricanes 5:0. Gola i asystę zanotował Natan Horton, jednak to dwie szybkie bramki w zaledwie dwunastosekundowym odstępie czasu Anthonego Stewarta i Gregory Campbella pogrążyły Hurricanes. - Po pierwszej tercji jeszcze wierzyliśmy w zwycięstwo. Jednak te dwa gole nas zabiły - przyznawał po meczu napastnik gości, Ray Whitney.

Pierwsze skrzypce w innym meczu również odegrał bramkarz - Calgary Flames wygrali z Los Angeles Kings, a Miikka Kiprusoff obronił 36 strzałów. Niepokonani w lutym są także Vancouver Canucks, którzy wygrali w Phoenix 4:3. Trzy ostatnie bramki dla Vancouver padły w trzeciej tercji meczu.

Wyniki:

Carolina Hurricanes - Florida Panthers 0:5
Philadelphia Flyers - Ottawa Senators 2:5
Detroit Red Wings - Minnesota Wild 4:2
Tampa Bay Lightning - Toronto Maple Leafs 6:4
Nashville Predators - St. Louis Blues 4:3 (po karnych)

2. Vancouver 26 20 8 164 159 60
3. Minnesota 28 23 3 139 124 59