Polacy potwornie zmęczeni. "Spotkanie było wyczerpujące"

Hokejowa reprezentacja Polski pokonała Austriaków 1:0 na zakończenie czwartej serii spotkań MŚ dywizji 1A. Bramkę na wagę zwycięstwa i trzech punktów zdobył Grzegorz Pasiut w pierwszej tercji, ale na sukces solidarnie zapracował cały zespół.

Dawid Góra
Dawid Góra
PAP / Andrzej Grygiel

Paweł Dronia podkreślił, że Biało-Czerwoni zagrali dla Patryka Wajdy, który w meczu ze Słowenią doznał wieloodłamowego złamania żuchwy. - Po meczu ze Słowenią byliśmy bardzo zmęczeni, bo często graliśmy w osłabieniu, dzisiejsze spotkanie również było wyczerpujące. I dla nas, i dla Austriaków zwycięstwo było na wagę złota, dlatego też walka na tafli była tak zacięta. W czwartek mamy dzień na regenerację, w piątek ważny mecz z Japonią - cytuje Dronię Polski Związek Hokeja na Lodzie.

Patryk Wronka również przyznał, że Polacy są niesamowicie zmęczeni. Każda piątka i każda formacja, czy to atak, czy obrona, grały na sto procent swoich możliwości. - Dzięki tej wygranej możemy dużo pewniej podejść do piątkowego spotkania z Japonią - zaznaczył Wronka.

- Mimo, że dzisiaj padła tylko jedna bramka, to myślę, że mecz mógł się podobać. Było widać zaangażowanie, poświęcenie i walkę, która w hokeju jest czymś pięknym - powiedział z kolei Aron Chmielewski i dodał, że Polska ma też wspaniałych kibiców, którzy swoim dopingiem poprowadzili kadrę do zwycięstwa.

Trener Jacek Płachta po spotkaniu podziękował zawodnikom za walkę. Zdaje sobie sprawę, ile jego podopiecznych kosztowało spotkanie ze Słowenią. Mimo tego, z Austrią Biało-Czerwoni zagrali dobrze w obronie, nie pozwolili rywalom na stworzenie wielu okazji strzeleckich. - To zasłużone zwycięstwo. Wiem, jak bardzo moja drużyna była zmotywowana.

ZOBACZ WIDEO Krzysztof Zapała: Chcemy tak grać i wygrywać z dobrymi zespołami
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×