NHL: Tampa Bay Lightning w finale Wschodu!

Tampa Bay Lightning po gładkim zwycięstwie 4:0 nad New York Islanders w meczu numer pięć awansowali po raz drugi z rzędu do finałów konferencji Wschodniej ligi NHL. Po raz pierwszy czyste konta w tegorocznym play off zachował Ben Bishop.

Rafał Lichowicz
AFP

Hokeiści z Tampa Bay po 20 minutach gry prowadzili już 2:0 po trafieniach Victora Hedmana i Briana Boyle'a. W drugiej tercji rezultat podwyższył ponownie Hedman. Dla Szwedzkiego obrońcy był to już czwarty gol w rywalizacji z New York Islanders.

W ostatniej części meczu dał o sobie znać najlepszy strzelec "Błyskawic" Nikita Kucherov. Rosjanin w piątej minucie trzeciej tercji wykorzystał z zimną krwią kontratak gospodarzy, pokonując pewnie Thomasa Greissa. Z dziewięcioma golami na koncie Kucherov jest również najlepszym strzelcem fazy play off.

Zwycięstwo 4:0 w piątym meczu serii zapewnił Lightning awans do finału konferencji Wschodniej po raz czwarty w historii klubu z Amalie Arena. Rywalem "Błyskawic" walce o finał Pucharu Stanleya będzie lepszy z pary Pittsburgh Penguins - Washington Capitals (3-2).