NHL: Znamy finalistów konferencji Wschodniej!

Pittsburgh Penguins rozprawili się po dogrywce z Washington Capitals w 6. meczu drugiej rundy play-off i zapewnili sobie awans do finałów konferencji. W walce o wielki finał Pucharu Stanleya czeka na nich Tampa Bay Lightning.

Rafał Lichowicz
AFP

Rywalizacja dwóch najlepszych zespołów dywizji Metropolitarnej trwałaby dłużej jedynie w przypadku kolejnego zwycięstwa Washington Capitals. "Stołeczni" nie dali jednak rady minionego wieczoru pokonać gospodarzy w Consol Energy Center.

"Pingwiny" z Pittsburgha dość szybko ułożyły sobie mecz po swojej myśli prowadząc po pół godzinie gry 3:0, po dwóch trafieniach Phila Kessela i Carla Hagelina. W końcówce drugiej tercji pierwszego gola dla gości zdobył T.J. Oshie.

W trzeciej części meczu Capitals rzucili się do odrabiania strat. Kontaktową bramkę w ósmej minucie ostatniej tercji zdobył Justin Williams, któremu asystował Nicklas Backstrom. Sześć minut później Williams do spółki z Alexem Owieczkinem mieli udział przy golu Johna Carlsona, który doprowadził do dogrywki.

W doliczonym czasie gry krążek do bramki skierował najlepszy asystent Penguins w play-off - Nick Bonino. Amerykanin wykorzystał dobitkę po wcześniejszym uderzeniu Hagelina, które kapitalnie obronił Braden Holtby.

Rywalem Pittsburgh Penguins w finale konferencji Wschodniej będą Tampa Bay Lightning, którzy pokonali pewnie w 2. rundzie play-off New York Islanders 4-1.