MŚ w hokeju: Perfekcyjni Finowie. Nyquist rozniósł Kazachstan

Reprezentacja Finlandii i Szwecji zgodnie wygrały swoje mecze w 4. rundzie spotkań fazy grupowej mistrzostw świata elity w Rosji. Obie ekipy objęły prowadzenie w swoich grupach.

Rafał Lichowicz
AFP

Skazywani na porażkę Węgrzy zaprezentowali się nadzwyczaj dobrze na tle faworyzowanych Finów, którzy wciąż nie stracili punktu na MŚ. Po pierwszych 20 minutach na zegarze widniał idealny remis 1:1, choć przed meczem wiele wskazywało na pogrom "Madziarów".

Wynik otworzył dopiero w 37 minucie gry obrońca Jokerit, Atte Ohtamaa. Prowadzenie podwyższył w ostatniej tercji Mikko Koivu, a na niecałe cztery minuty przed końcem gry rezultat ustalił Aleksander Barkov z Florida Panthers.

Reprezentacja Finlandii po czterech meczach ma na swoim koncie komplet 12 punktów. W najbliższej kolejce rywalem rozpędzonych "Suomi" będą Francuzi. ZOBACZ WIDEO Perfekcyjna organizacja i emocje do końca. Tak zapamiętamy MŚ w Katowicach! (źródło TVP)

Za porażkę z Czechami (2:4) odkuli się Szwedzi, którzy w swoim czwartym meczu na światowym czempionacie pokonali pewnie Kazachstan 7:3. Hokeiści "Trzech Koron" w dwóch pierwszych tercjach sześciokrotnie znaleźli drogę do bramki niżej notowanego rywala.

W ostatniej Szwedzi wyraźnie odpuścili Kazachom, którzy zdobyli dwa gole na dystansie nieco ponad minuty. Końcowy rezultat ustalił prawoskrzydłowy Detroit Red Wings - Gustav Nyquist, który w całym meczu zapisał na swoim koncie 3 gole i asystę.

Wyniki:

Grupa A:

Szwecja - Kazachstan 7:3 (3:1, 3:0, 1:2) 1:0 - Backlund (Omark, Larsson) 13' 2:0 - Klasen (Nyquist, Wennberg) 16' 3:0 - Larsson (Norman, Sjorgen) 17' 3:1 - Boyd (Dawes) 20' 4:1 - Nyquist (Wennberg, Klasen) 25' 5:1 - Nyquist (Omark, Ericsson) 29' 6:1 - Wennberg 31' 6:2 - Markelov (Pusharyov, Solarev) 47' 6:3 - Savchenko (Rymarev, Poluektov) 48' 7:3 - Nyquist (Fransson, Wennberg) 55'

Grupa B:

Finlandia - Węgry 3:0 (0:0, 1:0, 2:0) 1:0 - Ohtamaa (Komarov) 37' 2:0 - Koivu (Granlund, Komarov) 50' 3:0 - Barkov (Laine, Jokinen) 57'

1 Finlandia 4 4 0 0 0 17-5 12
2 Kanada 3 3 0 0 0 20-2 9
3 Słowacja 4 2 0 0 2 12-11 6
4 Francja 3 1 1 0 1 10-9 5
5 Niemcy 3 1 0 1 1 8-9 4
6 USA 3 1 0 0 2 9-11 3
7 Białoruś 4 1 0 0 3 9-22 3
8 Węgry 4 0 0 0 3 4-20 0