NHL: Znamy komplet finalistów konferencji!

San Jose Sharks rozgromili w siódmym meczu 2. rundy play off Nashville Predators 5:0 i zostali drugim finalistą konferencji Zachodniej NHL. W finale na "Rekinów" czekają już St. Louis Blues.

Rafał Lichowicz
AFP

Decydujące spotkanie pomiędzy Sharks i Predators w hali SAP Center, które miało trzymać w napięciu do ostatnich minut okazało się egzekucją na zespole gości. "Rekiny" z San Jose były tego wieczoru na tyle precyzyjne, że po raz pierwszy w tegorocznych play off schodzili z lodowiska bez straconego gola.

Strzelanie rozpoczął w 10. minucie pierwszej tercji najlepszy strzelec play off Joe Pavelski. Było to już dziewiąte trafienie Amerykanina w tej fazie sezonu. Na 2:0 podwyższył siedem minut później Joel Ward.

W drugiej tercji dał o sobie znać najskuteczniejszy zawodnik play off - Logan Couture. 27-latek słynący ze świetnych asyst, tym razem w pojedynkę poradził sobie z bramkarzem Nashville, Pekką Rinne'em.

Ostatnie 20 minut przyniosło kolejne dwa gole, które ostatecznie dobiły gości. Ich autorami byli Joe Thorton i Patrick Marleau.

San Jose Sharks zagrają po raz czwarty w finałach konferencji zachodniej i po raz pierwszy od 2011 roku. Ich rywalem będzie ekipa St. Louis Blues, która także w siedmiu meczach rozprawiła się z Dallas Stars. Pierwszy mecz finałów zaplanowano na niedzielę 15 maja.