MŚ w hokeju: czwarte zwycięstwo Rosji. Węgrzy zaskoczyli!

Reprezentacja Rosji odniosła czwarte kolejne zwycięstwo na hokejowym mundialu pokonując w Moskwie Szwajcarów 5:1. Niespodziewanym wynikiem zakończyło się spotkanie dwóch najsłabszych zespół w grupie B.

Rafał Lichowicz
AFP

Po słabym początku mistrzostw Rosjanie wyraźnie podkręcają tempo w kolejnych spotkaniach. Najpierw lanie od "Sbornej" przyjęli Duńczycy (10:1), a w sobotę bez szans byli liczący się w światowej elicie Szwajcarzy.

Gospodarze objęli prowadzenie w szóstej minucie po golu Ivan Telegina, występującego na co dzień w stołecznym CSKA. Na 2:0 podwyższył duet innego zespołu ze stolicy - Evgeny Kuznetsov i Alex Ovechkin. Gracze Washington Capitals dołączyli do reprezentacji po odpadnięciu z play off NHL i już w pierwszym meczu zaświadczył o swojej sile.

O losach spotkania rozstrzygał trzeci gol w pierwszej połowie ostatniej tercji zdobyty ponownie po akcji Lyubimova i Telegina. Siedem minut później na 4:0 podwyższył Sergei Shirokov. W ostatnich dwóch minutach obie reprezentacje zdobyły jeszcze po golu.

Niespodzianką a wręcz sensacją zakończył się mecz grupy B pomiędzy Węgrami i Białorusią. Skazywani na porażkę "Madziarzy" pokonali faworyta aż 5:2. Dwa gole dla Węgrów zdobył doświadczony atakujący Slovana Praga - Janos Vas.

Dzięki wygranej reprezentacja Węgier opuściła ostatnie miejsce w tabeli i ma duże szanse na utrzymanie się w elicie. W ostatniej serii gier ich rywalem będą Niemcy. Białoruś podejmować będzie Francję.