NHL: Penguis lepsi w drugim meczu finału

Zespół Pittsburgh Penguins odniósł zwycięstwo w drugim meczu finałowym Konferencji Wschodniej, pokonując po dogrywce Tampa Bay Lightning 3:2. Bohaterem gospodarzy został Sidney Crosby.

Rafał Lichowicz
AFP

Finaliści konferencji Wschodniej rozstrzelali się na dobre w pierwszej tercji, w której padły wszystkie gole w regulaminowym czasie gry. Zaczęło się idealnie dla "Pingwinów", które objęły prowadzenie po golu Matta Cullena. Zastępujący w bramce Bena Bishopa, Andrei Vasilevskiy robił, co mógł, broniąc wcześniejszy strzał Erica Fehra, lecz przy dobitce Cullena nie miał szans.

Pięć minut później było już 2:0, gdy nieudaną próbę strzału Nicka Bonino zamienił na gola Phil Kessel. Była to już szósta bramka Amerykanina w tegorocznym play off.

Zwycięzcy pierwszego meczu - Tampa Bay Lightning nie zamierzali się jednak poddać. W 17. minucie pierwszej tercji gola kontaktowego po kapitalnym podaniu od Jonathana Audy-Marchessaulta zdobył Anton Stralman.

Na niecałą minutę przed końcową syreną stan meczu wyrównał po świetnej kontrze "Błyskawic" Jonahtan Drouin. Od tamtego momentu na lodowisku strach siali tylko... bramkarze. Młodzi 21-letni Matt Murray i Andrei Vasilevski obronili odpowiednio 13 i 24 strzały.

W dogrywce sposób na rosyjskiego golkipera z Tampy znalazł wreszcie Sidney Crosby. Kanadyjczyk przesądził o losach meczu w 40. sekundzie doliczonego czasu gry.

W najbliższą środę rywalizacja Penguins i Lightning przeniesie się do Amalie Arena.