NHL: Detroit lepsze od San Jose

W najciekawszym meczu środowych spotkań ligi NHL hokeiści Detroit Red Wings pokonali we własnej hali San Jose Sharks 4:1. Bohaterem spotkania okazał się Henrik Zetterberg, który dwukrotnie trafiał do bramki "Rekinów".

Grzegorz Grajdura

Gospodarze już pierwszą tercję wygrali dosyć łatwo; do siatki San Jose strzelali Ville Leino i Marian Hossa. Świetnie w szeregach Red Wings spisywał się Ty Conklin, który obronił 34. strzały. Dla pokonanych jedynego gola zaliczył Christian Ehrhoff. Mimo porażki, w dalszym ciągu liderami konferencji zachodniej pozostają Sharks, jednak ich przewaga nad Detroit stopniała do 3. punktów.

Rzuty karne potrzebne były do wyłonienia zwycięzcy spotkania Toronto Maple Leafs z New York Rangers. Vesa Toskala obronił 33. strzały nowojorczyków, a gola na wagę zwycięstwa zdobył Nikolai Kulemin. Porażka w Toronto to już dziewiąta przegrana w tym miesiącu Rangers. - - Jestem zmartwiony grą zespołu. W trzeciej tercji chłopcy wyglądali na bardzo zmęczonych, chociaż widać było, że chcą powalczyć - kajał się po meczu trener Rangers, John Tortorella. Sytuacja graczy z Nowego Jorku nieco się skomplikowała - zajmujący 10. miejsce Penguins mają do nich zaledwie cztery punkty straty.

"Pingwiny" w tym miesiącu prezentują się znacznie lepiej niż Rangers i w dalszym ciągu zachowują szanse na awans do fazy play off. W środę dzięki bramce Petra Sykory hokeiści z Pittsburga pokonali inną ekipę z Nowego Jorku - Islanders. Czech zapewnił zwycięstwo gospodarzom na zaledwie dwie i pół minuty do końca spotkania.

Gola w starciu z Filadelfią Flyers nie udało się trafić Los Angeles Kings, którzy przegrali 2:0. Żadnego spośród 34. strzałów nie wpuścił Martin Biron, a 36. bramkę zaliczył Jeff Carter. "Lotnicy" zajmują pewne czwarte miejsce w konferencji wschodniej i mają już tylko cztery punkty straty do trzecich New Jersey Devils.

Wyniki:

Philadelphia Flyers - Los Angeles Kings 2:0
Detroit Red Wings - San Jose Sharks 4:1
Toronto Maple Leafs - New York Rangers 2:1 (po karnych)

2. Vancouver 30 22 8 181 173 68
3. Minnesota 30 24 5 152 137 65