Hokejowa Liga Mistrzów: Sparta Praga postraszona. Cracovia straciła szansę na awans

Comarch Cracovia nie zdołała wywalczyć w Pradze pierwszych w historii punktów w Hokejowej Lidze Mistrzów, ale pozostawiła po sobie dobre wrażenie. Najlepsza polska drużyna przegrała z wicemistrzem Czech 4:5 i straciła szansę na wyjście z grupy.

Rafał Smoliński
PAP / Stanisław Rozpędzik

Inicjatywa w piątkowym spotkaniu od początku należała do gospodarzy, ale krakowianie mieli swoje szanse i je wykorzystali. Rafał Radziszewski obronił aż 60 z 65 strzałów rywali. Skapitulował już po dwóch pierwszych i po zaledwie 60 sekundach Sparta Praga prowadziła 2:0.

Ale kiedy tylko ofensywa wicemistrzów Czech okrzepła, coraz śmielej zaczęli sobie poczynać hokeiści Comarch Cracovii. Goście wyprowadzali groźne kontry i co najważniejsze, robili to skutecznie. Po golu Damiana Słabonia było tylko 1:2. Na początku drugiej tercji Matus Chovan wykorzystał grę w przewadze i zrobiło się po 2.

Liga Mistrzów: Sparta Praga – Comarch Cracovia (skrót). Źródło: TVP S.A. Hokej na lodzie, Liga Mistrzów: Sparta Praga – Comarch Cracovia (skrót)

Utrata prowadzenia pobudziła gospodarzy do lepszej gry. W 28. minucie na 3:2 wyprowadził prażan Lukas Pech, a następnie podwyższył Tomas Netik, który w pierwszym meczu rozgrywanym w Krakowie ustrzelił hat-tricka. 34-letni zawodnik przyczynił się do porażki polskiego zespołu także i tym razem.

Po bramce Damiana Kapicy goście przegrywali tylko 3:4. W 45. minucie po ładnej akcji wyrównał Filip Drzewiecki i w hali O2 Arena, do której przybyło tylko 2480 fanów, zapachniało nie lada niespodzianką. Niestety w ostatnich minutach Cracovia nie ustrzegła się błędów i kiedy na ławce kar przebywał Michael Kolarz, zwycięskie trafienie uzyskał Netik.

Przed hokeistami Cracovii jeszcze tylko jeden mecz - 10 września polecą do Szwecji, gdzie zagrają z Färjestad Karlstad. Awans do dalszej fazy wywalczą po dwie najlepsze drużyny z każdej z 16 grup. Pewne już jest, że w Grupie O będzie to zespół ze Szwecji i Czech.

Sparta Praga - Comarch Cracovia 5:4 (2:1, 2:2, 1:1)