Legenda o śpiących hokeistach - relacja z meczu TKH Nesta Toruń - JKH GKS Jastrzębie

Ostatni mecz na Tor-Torze był zwieńczeniem godnym całego sezonu toruńskich hokeistów. Słaby mecz zakończył się przegraną gospodarzy 1:2. Jedyna bramkę dla torunian zaliczył Zoltan Kubat, a najlepszym zawodnikiem tego słabego spotkania był Rafał Bibrzycki, który zanotował na swoim koncie dwa trafienia.

Łukasz Chrzanowski

W ciągu pierwszych minut mecz było więcej powiewów nudy niż strzałów na bramkę. Pierwszy strzał po 5 minutach gry oddał Rafał Cychowski. jego uderzenie ledwo co rozgrzało bramkarza gości. Kamil Kosowski wyłapywał też sprawnie strzały: Kubata Jarosława Dołęgi, Michala Mrava. Duży kunszt bramkarski pokazał również przy dwóch silnych strzałach Vladimira Burzila. Pierwszy strzał gości padł w połowie tercji, a jego autorem był Pavel Zdrahal. Do końca tercji obie ekipy oddały więcej strzałów niecelnych niż takich o których warto by pisać.

Początek drugiej tercji to okres przewagi GKS-u. Jednak ani Marek Pavlacka, ani Grzegorz Piekarski, ani Karl Jasik nie zdobyli bramki. Dopiero kontra gości w stosunku trzech na dwóch przyniosła rezultaty i Paweł Jakubowski który zastępował w tym meczu w bramce Michała Plaskiewicza musiał wyciągać z siatki krążek po raz pierwszy tego wieczoru. Kilkakrotnie swojej okazji szukał też , ale bezskutecznie. W ostatnich minutach tercji wyrównać próbował Przemysław Bomastek i Teemu Paakkarinen, ale również bez rezultatu.

Trzecia tercja zaczęła się strzałem Kubata, który uderzył w poprzeczkę. Minutę później już nie chybił strzałem po lodzie i był remis. Trzecia tercja była tak interesująca, że zewsząd (nie wyłączając loży prasowej) zaczęło się rozlegać delikatne chrapanie. Akcje ożywiła trochę ładna dwójkowa akcja gości zakończona strzałem Zdrahala. Losy meczu zostały rozstrzygnięte 57 minucie gdy Bartosz Dąbkowski popełnia błąd i na bramkę zamienia go Rafal Bibrzycki.

TKH Nesta Toruń – JKH GKS Jastrzębie 1:2 (0:0,0:1,1:1).

0:1 Rafał Bibrzycki (Rafał Bernacki, Tomasz Kulas) 29’
1:1 Zoltan Kubat (Sami Salonen, Arkadiusz Marmurowicz) 42’
1:2 Rafał Bibrzycki (Rafał Bernacki, Bryk Mateusz) 57’

TKH : Jakubowski - Dąbkowski, Piotrowski(2), Bomastek(2), Mravec, Dołęga; Kubat, Lidtke, Marmurowicz, Salonen, Paakkarinen; Buril, Koszarek, Dzięgiel(2), Minge, Jastrzębski, Cychowski, Porębski, Kuchnicki, Chrzanowski, Wieczorek(2).

Jastrzębie: Kosowski - Wolf, Bryk, Jasik, Szoke, Zdrahal(10); Pastryk, Piekarski, Danieluk, Pavlacka, Radwan; Górny(2), Szynal, Kulas(2), Bibrzycki(2), Bernacki(2); Lerch, Mackiewicz, Kąkol, Kiełbasa.

Kary: TKH: 4 min. – Jastrzębie 18 min + 2 kary technicznej.