PHL: derby śląska dla Tych. Cracovia dalej liderem

W prestiżowym starciu 11. kolejki Polskiej Hokej Ligi zespół GKS-u Tychy pokonał w na wyjeździe KH GKS Katowice 4:2. Wysokie zwycięstwo w Sosnowce odniosła tymczasem Cracovia.

Rafał Lichowicz
PAP/EPA

Aż cztery gole w drugich dziesięciu minutach pierwszej tercji, oglądali kibice zgromadzeni na lodowisku "Satelita" w Katowicach. Po kwadransie gry prowadzenie 2:0 objęli goście z Tych. Zespół ze stolicy Górnego Śląska nie pozostał dłużny i w ostatnich trzech minutach przed końcową syreną doprowadził do remisu.

W kolejnych częściach meczu do siatki trafiali już tylko faworyzowani Tyszanie. Gola decydującego o wyniku zdobył Filip Komorski, który z siedmioma golami jest najskuteczniejszych hokeistą swojego zespołu w fazie zasadniczej.

Po wygranej w Katowicach, Tyszanie utrzymali drugie miejsce w tabeli PHL. Liderem jest wciąż Cracovia, która we wtorek w wyjazdowym meczu ograła SMS PZHL Sosnowiec. W niedzielę lider z Krakowa zmierzy się w hicie kolejki z GKS-em Tychy.

W pozostałych wtorkowych meczach PHL siódme zwycięstwo w sezonie odniósł PGE Orlik Opole, który w hali "Toropol" rozprawił się z Unią Oświęcim . Po dwie asysty dopisali do swojego dorobku Michael Cichy i Alex Szczechura.

Strzelaninę w Gdańsku na swoją korzyść rozstrzygnął z kolei zespół z Nowego Targu, który pokonał Automatykę Stoczniowca 7:5. Cztery punkty zdobył dla Podhala, Jarkko Hattunen, który zdobył gola i asystował przy trzech trafieniach swoich kolegów.