Zasłużone zwycięstwo Zagłębia

W piątkowy wieczór do Sosnowca z Nowego Targu przyjechała ekipa mistrza Polski. Mecz zapowiadał się ciekawie, bo pojedynki tych drużyn zawsze przynoszą wiele emocji. Niestety spotkanie rozegrane zostało w smutnej atmosferze z powodu panującej w kraju żałoby narodowej.

Jakub Chabowski

Mecz rozpoczął się od minuty ciszy poświęconej pamięci zmarłych lotników. Pierwsza tercja była najbardziej emocjonująca. obie drużyny od początku rzuciły się do walki. Przeważało Zagłębie, które stwarzało sobie dużo okazji, lecz nie potrafiło ich wykorzystać. Pierwsi bramkę zdobyli goście w dość szczęśliwych okolicznościach. Pod bramką Jaworskiego wybuchło zamieszanie i na 1:0 dla Wojasa strzelił Zapała. Przewaga mistrzów Polski nie trwała długo, bo 38 sekund później było już 1:1. Wyrównującą bramkę zdobył Kamil Duszak, a zaraz po nim na 2:1 dla Zagłębia Tobiasz Bernat. Hokeiści Wojasa z bronienia wyniku szybko musieli się przerzucić na odrabianie strat. Niestety im się to nie udało i bramkę na 3:1 do przerwy zdobył w 19-tej minucie ulubieniec kibiców Tedy Da Costa. Druga tercja nie różniła się wiele od pierwszej. Zagłębie na moment straciło inicjatywę. Gra była bardzo ostra i co chwile któraś drużyna grała w przewadze. Raz na ławce kar Wojasa siedziało trzech zawodników, w tym jeden dostał karę na dziesięć minut, a pozostali po dwie minuty. Jednak Zagłębiu nie udało się wykorzystać podwójnej przewagi, a takie sytuacje lubią się mścić. W 33-ciej minucie Podhale zdobyło bramkę grając w przewadze, a jej autorem był Sroka. Był to ostatni gol w meczu i Zagłębie zdobyło cenne trzy punkty ostatecznie wygrywając 3:2. W trzeciej tercji było parę dogodnych sytuacji na powiększenie prowadzenia, jednak żadna z nich nie skończyła się bramką. Najlepszą miał chyba Tedy Da Costa, który nie trafił do teoretycznie pustej bramki.

Zagłębie Sosnowiec - Wojas Podhale Nowy Targ 3:2