NHL: Grabner poprowadził Rangers do zwycięstwa nad Lightning

Trzy gole Michaela Grabnera w Madison Square Garden oraz 31 udanych interwencji Antii Raanta pomogły NY Rangers pokonać Tampa Bay Lightning 6:1. Pierwsze zwycięstwo na zero z tyłu odnieśli z kolei Chicago Blackhawks.

Rafał Lichowicz
AFP

New York Rangers rozstrzygnęli mecz z Lightning w drugiej tercji wygranej 4:0 po trafieniach Ricka Nasha, Michaela Grabnera, Jimmiego Veseya oraz J.T. Millera. W trzeciej tercji, zakończonej rezultatem 2:1, dwa kolejne gole dla nowojorczyków zdobył 29-letni Grabner.

Rangers dzięki zwycięstwu awansowali na trzecie miejsce Konferencji Wschodniej. Pomogli im w tym również Florida Panthers, którzy wysoko pokonali w Joe Louis Arena ekipę Detroit Red Wings. Trzy z pięciu goli dla "Panter" zdobył były gracz Dallas Stars, Colton Sceviour.

Swój dorobek poprawił również piąty zespół na Wschodzie - Washington Capitals, którzy w Scotiabank Saddledome w Calgary pokonali miejscowych Flames 3:1. Dwie bramki dla stołecznego zespołu strzelił Szwed Marcus Johansson.

Pierwszy raz czyste konto w nowym sezonie zachowani Chicago Blackhawks. Mistrzowie sprzed dwóch lat pokonali w United Center Los Angeles Kings, którzy przegrali już piąte spotkanie w obecnej kampanii. Stojący w bramce "Czarnych Jastrzębi" Corey Crawford obronił 32 strzały i po raz 20. w karierze cieszył się z meczu bez puszczonego gola.

Do małej niespodzianki doszło w Rogers Place w Edmonton, gdzie miejscowi Oilers ulegli Ottawa Senators 0:2. "Nafciarze" po raz pierwszy w tym sezonie opuszczali lodowisko bez choćby jednego gola, głównie dzięki dobrej postawie Craiga Anderson. 35-latek w niedzielę zagrał pierwszy mecz dla "Senatorów" po tym jak u jego żony zdiagnozowana raka.