NHL: Jets gromią Stars. Laine z drugim hat-trickiem

Patrik Laine do spółki z Markiem Scheifele byli bohaterami wygranego przez Winnipeg Jets 8:3 meczu z Dallas Stars. Niezwykle wysokie zwycięstwo odnieśli także Los Angeles Kings, którzy pokonali na wyjeździe Toronto Maple Leafs 7:0.

Rafał Lichowicz
AFP

Patrik Laine wybrany w drafcie z drugim numerem, zdobył już w bieżącym sezonie łącznie 11 goli w 14 meczach w barwach Winnipeg Jets. Po wygranym spotkaniu z Dallas Stars 18-letni Fin jest samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców.

Najskuteczniejszym hokeistą w klasyfikacji kanadyjskiej został z kolei Mark Scheifele, który we wspomnianym meczu w MTS Centre wygranym przez Jets 8:3, zdobył dwa gole i dwie asysty. Reprezentant Kanady w obecnym sezonie zgromadził łącznie 18 punktów.

Gorzej na tle Laine'a wypadł minionego wieczoru numer jeden tegorocznego draftu - Auston Matthews. 19-latek wspólnie ze swoją drużyną Toronto Maple Leafs uległ wyraźnie Los Angeles Kings 7:0. "Królowie" po raz drugi z rzędu zachowali czyste konto, pokonując trzy dni wcześniej w stosunku 5:0 ekipę Calgary Flames.

W świetnie zapowiadającym się pojedynku Pittsburg Penguins z Edmonton Oilers gospodarze poradzili sobie z przyjezdnymi dzięki zwycięstwu w trzeciej tercji. Po upływie 40 minut mistrzowie NHL przegrywali z "Nafciarzami" 2:3, a świetną partię w zespole Rogers Place rozgrywał Jordan Eberle, strzelec dwóch goli.

W ostatniej tercji gospodarze wyrównywali jednak szybko za sprawą Jewgienij Małkina, a na minutę i 32 sekundy przed końcową syreną, po raz drugi tego wieczoru do siatki trafił Conor Sheary.

Największą sensacją minionej nocy była porażka New York Rangers w drodze po szóste kolejne zwycięstwo. Nowojorczycy ulegli w Madison Square Garden Vancouver Canucks 3:5. Kanadyjczycy przerwali tym samym serię dziewięciu kolejnych porażek.