PHL: GKS Tychy znokautował Nesta Mires Toruń

Wicemistrzowie Polski GKS Tychy w rozegranym awansem meczu 20. kolejki PHL nie dali szans przyjezdnym z Torunia, gromiąc rywala aż 12:2.

Rafał Lichowicz
PAP/EPA

Hokeiści Nesta Mires Toruń mimo niekorzystnego rozstrzygnięcia, rozpoczęli świetnie mecz na Stadionie Zimowym, strzelając gola już w 54 sekundzie. Reakcja gospodarzy była jednak ekspresowa. 13 sekund po wznowieniu gry krążek do bramki zapakował Mateusz Bepierszcz.

Do końca pierwszej tercji GKS zdobył jeszcze dwa gole. Przyjezdni równie dobrze rozpoczęli drugą część meczu, po bramce Vladimira Mikhailova w drugiej minucie gry. Tyszanie w kolejnych 18 minutach odpowiedzieli jednak aż sześcioma bramkami. Dwie strzelone w ostatniej tercji ustaliły tylko końcowy rezultat.

GKS dzięki wygranej wrócił na fotel lidera PHL i wyprzedza o punkt drugą Cracovię, a o pięć trzecie Podhale Nowy Targ.