NHL: Washington Capitals roznieśli obrońców tytułu

Hokeiści zespołu ze stolicy Stanów Zjednoczonych pokonali minionej nocy aktualnych mistrzów NHL - Pittsburgh Penguins - 7:1. Było to najwyższe zwycięstwo Washington Capitals w obecnym sezonie.

Rafał Lichowicz
AFP

Koncert w zespole "Stołecznych" przeciwko Pittsburgh Penguins zagrał Nicklas Backstrom, który maczał palce przy pięciu z siedmiu goli dla Capitals. Szwed zakończył całe spotkanie z dorobkiem dwóch bramek i trzech asyst. 29-letni T.J. Oshie zdobył podobnie jak Backstrom dwa gole, dokładając do tego dwie kluczowe asysty.

Dla Penguins honorowego gola w końcówce meczu przy stanie 0:6 zdobył Phil Kessel. Mistrzowie przegrali tym samym szósty raz w swoim 16. meczu obecnego sezonu.

Dzięki wygranej Capitals wyprzedzili w tabeli dywizji Metropolitarnej swoich rywali, wskakując na drugie miejsce, za liderujących pewnie New York Rangers.

W drugim środowym meczu spotkały się dwa najsłabsze zespoły dywizji Pacyficznej - Calgary Flames i Arizona Coytes. Gospodarze wyrwali Kojotom zwycięstwo dzięki dwóm punktom Michaela Frolika. Czech najpierw w trzeciej tercji obsłużył podaniem Matthew Tkachuka, a w 50. sekundzie dogrywki sam zdobył decydującego gola.

Dla Płomieni było to siódme zwycięstwo w obecnym sezonie. Zespół z Arizony z 11 punktami zamyka tabelę swojej dywizji oraz Konferencji Zachodniej.

Wyniki:

Washington Capitals - Pittsburgh Penguins 7:1 (3:0, 1:0, 3:1)

Calgary Flames - Arizona Coyotes 2:1 dogr. (0:0, 0:1, 1:0, 1:0)

Czy Pittsburgh Penguins wywalczą komplet punktów w kolejnym meczu z NY Islanders (19.11)?